Символ українсько-японської дружби
На території київського Михайлівського Золотоверхого собору з’явилися сакури – дерева, що, як відомо, є символом Японії особисто висадили посол цієї країни в Україні Шігекі Сумі та Патріарх Київський Філарет.
Звертаючись до присутніх, Патріарх Філарет зазначив, що ця подія означає, що Україна та Японія є дружніми країнами і що в майбутньому відносини між нами будуть ще більше зміцнюватися. «А ці сакури будуть нагадувати нам і всім, хто буде відвідувати Михайлівський монастир, що між Японією та Україною – дружба. І ми хочемо, щоб ця дружба була навіки», - наголосив Філарет.
Тим часом японський посол, перебуваючи в православному храмі, нагадав історію про те, як колись у Японії було посіяне православне зерно: це сталося в 1861 році, коли до цієї країни прибув перший православний архієпископ – святий Миколай Японський. Йому вдалося переконати японців перейти до православної віри. Тепер японська православна церква налічує багато японських вірян і в Японії є багато православних храмів, серед яких один з найвідоміших і найбільших в Азії – собор Миколая Чудотворця.
Шігекі Сумі наголосив, що в Україні зараз дуже скрутні часи. «Але Японія продовжує підтримувати територіальну цілісність України, накладаючи санкції на Росію, - сказав він і нагадав, що його країна також займається відновленням зруйнованих будівель, доріг та інфраструктури на Сході України. Він запевнив, що Японія і надалі продовжить підтримувати зусилля України на шляху її становлення великою державою, а також у її зусиллях реформування, повернення до стану миру. «Сакура є символом Японії, а також українсько-японської дружби, і відтепер щороку коли вона цвістиме, я би хотів, щоб ви згадували про це», - наголосив посол.
Варто додати, що минулий рік був проголошений Роком Японії в Україні, і японське посольство в Україні вже понад рік проводить кампанію по висаджуванню дерев сакури в різних українських містах. Як зазначав раніше в інтерв’ю «Дню» Шігекі Сумі, ця ініціатива має назву «Кампанія 2500 сакур», що означає, що цей проект приурочений до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Києвом і Токіо. Станом на березень цього року було висаджено 1600 дерев, зокрема, в Києві, Сєвєродонецьку, Львові, Маріуполі, Вінниці, Житомирі, Слов’янську, Одесі та низці інших міст. Минулого року кілька дерев з’явилися перед Національним академічним театром опери та балету в Києві.
Як пообіцяв посол, сакури в Михайлівському Золотоверхому порадують киян своїм цвітінням уже наступного року.