«Треба розширювати територію розуму»
«Ми всі маємо працювати над розширенням території розуму», – таке завдання для громадянського суспільства сформулювала головний редактор «Дня» Лариса Івшина під час зустрічі з студентами та викладачами Національного гірничого університету в Дніпропетровську. Ця зустріч стала однією з перших важливих подій у рамках Днів «Дня» в місті на Дніпрі, що розпочалися у п’ятницю.
У своєму виступі Лариса Івшина підкреслила, що два десятиліття тому газету «День» було створено з головним завданням – сприяти формуванню громадянського суспільства в Україні. «З цією метою весь цей час навколо нашого видання гуртувалися відомі інтелектуали, так як академік Кримський, Дж.Мейс…», – нагадала Лариса Олексіївна. Завдяки цьому не тільки газета набувала більш інтелектуального змісту, але й була започаткована Бібліотека газети - публікація книг з історії України й актуальних політичних подій. Лариса Івшина представила студентам та викладачам усі минулорічні новинки, які вже стали бестселерами: історичну книгу «Повернення в Царгород» та публіцистичний триптих «Котел, або Справа без терміну давності», «Я – свідок. Записки з окупованого Луганська», «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв».
Присутній на зустрічі автор книги «Я – свідок», журналіст відділу політики «Дня», луганчанин Валентин Торба розповів студентам про події на малій батьківщині та драматичні обставини, у яких створювалася його публіцистична робота. «Мене дуже вразила ця розповідь, – ділиться студент третього курсу НГУ Олександр. – Найближчим часом я обов’язково прочитаю цю книгу. Я по-особливому відкрив для себе газету «День» та її книжки. Мене дуже вразив цікавий виступ головного редактора Лариси Івшиної».
Під час зустрічі Ларису Олексіївну чекала приємна несподіванка – ректор НГУ Геннадій Півняк її «Відзнакою вдячності», підкресливши, що виш і «День» пов’язує багатолітня міцна дружба. Нагадаємо, саме гірничий університет був першим технічним вишом, який понад 10 років тому запросив до себе фотовиставку «Дня» і відтоді постійно підтримує проекти видання. «У нас навчається 17 тисяч студентів, багато з них переїхали до Дніпропетровська з Донбасу. Ми вирішуємо їхні матеріальні проблеми, допомагаємо навчатися, а газета «День» сприяє формуванню громадянської позиції», – наголосив Геннадій Півняк.
А одразу після завершення заходу дніпропетровці отримали нагоду побачити ще один важливий проект «Дня» – експозиція найкращих світлин міжнародного конкурсу відкрилася у галереї «АртСвіт». Більше про цю подію – уже скоро на сайті «Дня».