У Києві відзначають другу річницю початку Євромайдану
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає другу річницю Євромайдану. По всій Україні сьогодні відбуваються заходи з нагоди Дня Свободи та Гідності. Його встановив Президент Петро Порошенко, аби віддати належну шану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.
Цього дня у Києві та інших населених пунктах проходять урочистості та меморіальні заходи за участю представників органів виконавчої влади, територіальних громад, народних депутатів, політичного корпусу, громадянського суспільства, насамперед учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, родин Героїв Небесної Сотні, учасників АТО на Донбасі, представників волонтерських рухів, а також духовенства.
Із самого ранку в центрі Києва проходять пам'ятні заходи, приурочені 2-й річниці Революції гідності.
О 10.00 на вулиці Інститутській розпочався мітинг-реквієм. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та заспівали гімн України. Близько 100 осіб взяли участь у покладанні квітів до хреста пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Учасники зібрання стали на коліна перед портретами убитих активістів та поклали червоні гвоздики до символічних могил. Люди заспівали гімн України та тричі вигукнули «Герої не вмирають!» на знак того, що пам'ять про борців проти режиму Януковича та за європейське майбутнє нашої держави залишиться назавжди.
Незважаючи на погану погоду, бажаючі вшанувати пам'ять загиблих під час Революції Гідності постійно з'їжджаються на Інститутську, де відбувалися трагічні події, щоб покласти квіти до Хреста Героїв Небесної сотні. Після полудня людей стало набагато більше, ніж було з ранку. Українці згадують, як починалася і проходила Революція Гідності, вшановують загиблих.
Рух транспорту на цьому відрізку вулиці Інститутської перекрито.
У ці вихідні київські правоохоронці посилили заходи безпеки. Близько чотирьох тисяч працівників структурних підрозділів поліції та військовослужбовців Нацгвардії забезпечують правопорядок у центральній частині столиці. У місцях проведення масових заходів організовано посилений контроль на пропускних пунктах, перевірку документів та огляд особистих речей громадян.
Нагадаємо, приводом для початку мирних акцій протесту в центрі Києва у 2013 році стало рішення КМУ на чолі з Миколою Азаровим про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Дане рішення було прийнято за декілька днів до Вільнюського саміту Східного партнерства, де Президент України Віктор Янукович мав підписати угоду про асоціацію. Уряд аргументував своє рішення погрозами РФ ввести економічні санкції проти України у випадку підписання асоціації з ЄС.
Реакція українського громадянського суспільства на дане рішення уряду була миттєвою. Небайдужі активісти за допомогою соцмереж скоординували дії і зібралися на Майдані о 22-й годині. Відтоді прийнято відраховувати початок Євромайдану.
За час свого існування Євромайдан пережив ряд трансформацій, героїчних і трагічних моментів, врешті-решт перетворився на справжню Революцію Гідності.
Слоган і тема відзначення Дня Гідності та Свободи у цьому році - «Вільні творять майбутнє».