Центрвиборчком сповнений рішучості діяти згідно із законом
Центрвиборчком на обіцяній ранковій прес-конференції 6 квітня з підсумками виборів ознайомити, як і раніше, не зміг.
Приклади того, що відбувається на округах, коли, наприклад, комісії то визнають вибори дійсними, то недійсними, то знов збираються вирішувати - свідчили про те, що Центрвиборчкому можна поспівчувати. Одна партія то заявляє, що у неї поцупили 280 тисяч голосів, то 120, але конкретних округів не називає. До речі, крім партії Журавського офіційно більше ніхто не звертався зі скаргою на порушення в багатомандатному загальнодержавному окрузі. Михайло Рябець підтвердив, що всі 8 партій, що пройшли 4-відсотковий бар'єр, залишилися після запровадження цих протоколів. А загальна картина вже є, але її не можна вважати повною - не отримано протоколів із зарубіжних дільничних комісій, що входять в округ 223, де змагаються мер Косаківський і "емзеесівець" Бутейко з уже оголошеною перевагою Косаківського. Але практика підказує, що, у разі чого, можна не дивуватися, прецедентів зі зміною переможця було досить...
Кореспондента "Дня" цікавила проблема сумісників. З метою одержання конкретної відповіді було запропоновано для розгляду конкретну ситуацію. Кримський прем'єр Анатолій Франчук, судячи з публікацій з Криму не збирається залишати своє крісло, він веде активну роботу у ВР Криму, з метою підтвердження новим її складом незамінності на чолі кримського уряду. А за даними інформаційного джерела, його трудова книжка перебуває у Верховній Раді. Чим може закінчитися ця сутичка Анатолія Франчука з державою і Основним законом? Відповідь Михайла Рябця доцільно навести дослівно, оскільки питання набагато ширше, ніж кордони автономії.
"Частина 2 ст. 78 Конституції України чітко передбачає, що народний депутат України не може перебувати на державній службі. Таким чином, виходячи з вимог Конституції, всі обрані народні депутати повинні звільнитися з посад, що їх вони обіймають за місцем основної роботи, та перейти на роботу в парламент на постійній основі. Центрвиборчком зможе зареєструвати народних депутатів України тільки після того, як вони здадуть документи, які підтверджують факт їх звільнення з основного місця роботи.
Дехто вважає, що це може бути інакше. Дехто з обраних депутатів каже: "Ми змінимо закон". Я кажу так: "Для того, щоб ви змінили закон, ви спочатку звільніться з роботи, аби ми вас у зал парламентський допустили". Механізм чітко відрегульовано законом, і ми чітко дотримуватимемося цього принципу. Іншого не дано. Тієї колізії, що була на попередніх виборах і діяла для депутатів попереднього складу парламенту, сьогодні немає ні в Конституції, ні в законі".
Выпуск газеты №:
№89, (2007)Section
Панорама «Дня»