Конгрес США сварить Україну пальчиком. Ціною в $100 млн.
Сьогодні держсекретар США Мадлен Олбрайт у виступі перед конгресом США розповість, чи поліпшився останнім часом інвестиційний клімат в Україні. Конгресмени, відповідно, вирішать, чи варто схвалювати надання Україні американської допомоги в повному обсязі ($225 млн.), чи зобов`язати адміністрацію Клінтона виділити Києву зараз лише частину. А іншу частину (близько $100 млн.) - коли умови для ведення американцями бізнесу в Україні істотно поліпшаться.
Рік тому американське посольство в Києві отримало 12 скарг бізнеменів-американців на недотримання різними рівнями української влади та українськими бізнес-партнерами своїх зобов`язань та на неприйнятні умови для ведення тут свого бізнесу. Найгучнішою виявилася справа "Гала-радіо", з якої було окреме слухання в конгресі США. Зараз представники посольства США відмовляються назвати число скарг, заявляючи лише, що їх стало менше.
Питання надання чи ненадання Україні американської допомоги - здебільшого символічне. Бо й сума порівняно невелика, й "живих" грошей Київ не отримає - ця допомога є технічною. Але й для бізнесу, й для потенційних інвесторів із США ця історія - лакмусовий папірець, який виявить, чи варто вкладати гроші в Україну. Тим більше, що поруч з ними ось-ось можуть відкритися кубинські перспективи.
Олбрайт, за словами посла України в США, вже визначилася з тим, що казатиме конгресменам - у Києві таки досягли істотного прогресу й тому він заслуговує на американську допомогу. Їй залишалося лише переконати в цьому конгресменів, яким Україна здебільшого невідома та нецікава, та бізнесменів, які заявляють, що проблеми залишаються.
Выпуск газеты №:
№95, (2007)Section
Панорама «Дня»