Перейти к основному содержанию

КОРОТКО

12 июня, 00:00
ПОЗИЦІЯ Проблема ліквідації депутатської недоторканості як і раніше залишається актуальною. Хоча б тому, що вона може істотно обмежити незалежність депутатів. Із запитанням про намір підтримати подібну законодавчу ініціативу кор. "Дня" Ірина ГАВРИЛОВА звернулася до екс-президента корпорації "Укрзолото", парламентарія Сергія ЧУКМАСОВА:

- Коли 3 з гаком роки тому на мене було вчинено замах, жоден депутатський мандат не врятував становища. І я був у числі тих, хто підтримав ініціативу Григорія Омельченка про зняття депутатського "імунітету".

Сьогодні я виступатиму за обмеження в цьому питанні, але розумні. Повністю ліквідувати депутатську недоторканість я вважаю, недоцільно. Тому що виникне велика спокуса зробити парламентаріїв "ручними". У такому випадку, побоюючись помсти, народний обранець не зможе відкрито говорити про проблеми, існуючі в окрузі, чи принципово критикувати з трибуни ВР своїх опонентів.

Ті, хто ініціюють сьогодні таку постановку питання, переслідують реальну мету - підпорядкувати депутатський корпус, зробити його залежним та управляти законодавцями.

Кадрові перестановки продовжуютьсяУчора, за повідомленням прес-служби Президента України, Л. Кучма підписав указ про звільнення Богдана Бойка з посади голови Тернопільської обласної держадміністрації у зв'язку з обранням його народним депутатом. Іншим своїм указом Президент призначив на цю посаду Василя Вовка.

В. Вовк, 1948 року народження, з 1997 року обіймав посаду заступника голови Тернопільської облдержадміністрації. По закінченні Уманського сільгоспінституту працював головним агрономом і головою колгоспу в Тернопільській області, керував Бучацьким райвиконкомом, райдержадміністрацією.

У зв'язку з переходом на постійну роботу до парламенту з посади голови Держкомітету з питань розвитку підприємництва звільнений також і Юрій Єхануров.

АМНІСТІЯ Останній шанс для дезертирів

До більш ніж 1700 військовослужбовців, які дезертирували із військових частин України, звернулася Генеральна прокуратура України. Юнакам гарантують звільнення від кримінальної відповідальності, якщо їхня втеча була зумовлена нестатутними відносинами, важкими сімейними обставинами, захворюванням, або ж вони втекли вперше. У прес-центрі Генпрокуратури кореспонденту "Дня" Віктору ВОРОНЮКУ повідомили, що аналогічну акцію раніше було оголошено в Росії, і вона мала вельми несподівані результати. "Бігуни" почали повертатися на військову службу. "Генеральна прокуратура України також дає шанс повернутися до повноцінного життя українським військовослужбовцям, що "помилилися". Гарантовано, що після розслідування причин і обставин, що спонукали їх покинути частину, вони служитимуть в іншому колективі, - наголосили "Дню". Зазначимо, що на явку із повинною всім тим, хто самовільно залишив військові частини, відводиться лише місячний термін. З'явитися треба до найближчого військового прокурора.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать