Наука – это корень и семена, и основа всякой пользы как родины, так и церкви
Феофан Прокопович, украинский богослов, писатель, поэт, математик, философ

КОРОТКО

5 июня, 2007 - 00:00

Центрвиборчком оголосив - 4%-й бар'єр на виборах подолали 8 партій

4%-й бар'єр на виборах до Верховної Ради України подолали 8 партій, повідомив журналістам у середу голова Центрвиборчкому Михайло Рябець.

За підсумками голосування у всіх 225-ти округах Компартія України набрала 24,68% голосів (6550268 голосів виборців). Народний рух отримав 9,40% (2494381), блок Соціалістичної і Селянської партій - 8,54% (2267675), Партія зелених - 5,46% (1448608), Народно-демократична партія - 4,99% (1325931), "Громада" - 4,68% (1242215), Прогресивна соцпартія - 4,04% (1071601), Соціал-демократична партія (об'єднана) - 4,02% (1067114).

БРИФІНГ

Ініціаторів імпічменту будуть приборкувати словами

Нічого неочікуваного на виборах не сталося, зміни курсу не буде, ліві настрої - це нормально для суспільства перехідного періоду. Про це заявив учора на брифінгу голова президентської адміністрації Євген Кушнарьов.

"Думаю, що з точки зору якісного складу парламенту ніякої загрози основоположним цінностям нашої Конституції не існує. Брязкання зброєю щодо імпічменту - це політичні жарти... Хто буде розкручувати це питання, буде працювати за відомим гаслом Олександра Мороза: чим гірше, тим краще", - заявив Євген Петрович. Звичайно, кореспондент "Дня" попросив його розшифрувати слова Президента про заходи для "приборкування" ініціаторів імпічменту. Виявилося, йдеться лише про "пояснення суспільству та політикам абсолютної безперспективності ініціювання імпічменту". І президент, мовляв, взагалі не бажає загострювати стосунки з новим парламентом. Навіть можливі консультації з фракціями щодо змін в уряді.

На думку Кушнарьова, новий парламент зовсім не є антипрезидентським, адже "Громада", за його словами, подолала 4%-ий бар`єр лише в трьох областях: "Результати виборів чітко довели, що було й так відомо, - що ніякої загальнонаціональної партії "Громада" не існує. Є регіональний дніпропетровський клан під назвою "Громада"... В політичному плані це - головний результат кампанії, що відбулася". До речі, поки що ніхто не спростував чутку, що після виборів "Громада" доставила під двері прес-секретаря НДП Вадима Долганова розкішний букет троянд, оскільки тільки Вадим Опанасович з усіх національних телеканалів систематично розповідав глядачам про діяльність "Громади" - у програмі "7 днів".

А комуністам, виходячи зі слів Кушнарьова, допомогла виконавча влада: "Люди проголосували значною кількістю проти сьогоднішнього рівня життя, вони на це мають абсолютне право. А це серйозне попередження тим, хто проводить реформи в країні...".

В'ячеслав ЯКУБЕНКО, "День"

СДПУ (о) пропонує співпрацю

Глава об'єднаних соціал-демократів Василь Онопенко закликав лідерів політичних партій та блоків до конструктивної співпраці у Верховній Раді, пошуку загальноприйнятних рішень, уникнення будь-яких форм політичного екстремізму, аби "не перетворювати вищий законодавчий орган на арену ідеологічних маніфестацій або зведення "особистих рахунків", не займатися безперспективним і дискредитуючим в очах громадян протистоянням заради самого протистояння з іншими гілками державної влади в України". Лідер СДПУ(о) висловив упевненість, що Верховна Рада 14-го скликання виправдає сподівання українського народу, "реально сприятиме затвердженню демократії в країні, посяде гідне місце в історії вітчизняного парламентаризму". Він також привітав лідерів політичних партій і блоків, що подолали 4-відсотковий бар'єр, із перемогою на виборах до Верховної Ради.

 

Газета: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ