Приватизацію енергокомпаній призупинено
Варто було новому "головному героєві" непослідовного приватизаційного процесу - в.о. голови ФДМ Олександру Бондарю заявити про намір "організувати стабільну роботу", як прем'єр Валерій Пустовойтенко негайно дав йому доручення призупинити роздержавлення обласних енергокомпаній (занадто вже дешевими вони виявилися).
Як і належить свіжопризначеному, О.Бондар негайно "взяв під козирок" і пообіцяв протягом двох тижнів змінити умови конкурсів із продажу акцій цих безумовно цікавих компаній. Чи то завдання таке було, чи то просто хотілося зарекомендувати себе, але О.Бондар навіть пообіцяв передбачити передачу в управління переможцеві конкурсу державного пакету акцій (!). Подібний крок, на думку керівника ФДМ, підвищить привабливість пакетів акцій.
Таке було перше випробувальне завдання для нового в.о. ФДМ. На етапі обіцянок він з ним впорався. Хоча, судячи з планів, про які О.Бондар розповів на своїй першій на новій посаді прес-конференції, людина він мирна і поступлива. Так, на відміну від свого попередника, якого минулого тижня "здав" Президент, О.Бондар кадровою чисткою займатися не збирається. Тому що думає про колег, а "будь-які радикальні зміни в кадровій політиці призведуть до призупинення процесу приватизації й втрати довіри в колективі". Щоправда, фахівці Комісії ВР із питань приватизації не так давно "засвітили" О.Бондаря в деяких відхиленнях від законодавства. Як приклад було наведено автографи тогочасного першого заступника голови ФДМ під листами до інвесткомпаній із пропозицією купити 27,5% акцій Сумського НВО ім. Фрунзе, а також нововведення в умовах проведення конкурсів (перемога в них "оцінювалася" згодою на попередню оплату 10% від загальної суми інвестзобов'язань), запроваджені під час приватизації АТ "Запорізький завод феросплавів".
Так, стабільності у Фонді явно не вистачає - вже більш ніж півроку головний орган приватизації без "голови". Деяких великих чиновників це, безумовно, влаштовує. Тому поки не відомо, чи розгляне кандидатуру О.Бондаря на останньому засіданні стара Верховна Рада (за словами в.о. голови ФДМ, Президент збирається її запропонувати). Звичайно, шансів бути затвердженим депутатами, що вже закінчили свою роботу, у О.Бондаря більше, адже новий парламент, як відомо, сильно "почервонів" з усіма наслідками для приватизації загалом, що походять із цього. До того ж, популярності новому в.о. голові ФДМ не додасть його заява про те, що Фонд не підпише договір купівлі-продажу, незважаючи на рішення арбітражного суду визнати інвестиційний фонд "Сигма" переможцем конкурсу з продажу пакету акцій Запорізького феросплавного. О.Бондар пообіцяв особисто зустрітися з керівництвом "Сигми" й уладнати це питання. Цікаво, яким чином.
Выпуск газеты №:
№89, (2007)Section
Панорама «Дня»