Перейти к основному содержанию

Як відзначити заслуги депутатів

01 июня, 00:00
Патентне бюро (з серії передвиборних ноу-хау) Валентин МОГИЛА, медальєрист клубу

У майбутній лебединій пісні спікера парламенту, котрий іде в історію, буде, безумовно, сказано й про вагомий внесок слуг народу в справи держави. Скільки сил і енергії вони віддали тільки за одну конституційну ніч?! За наявності солідного контингенту претендентів на нагороди (422 депутати при 28 вакансіях) постає проблема: як відзначити за заслугами кожного?

Фахівці КлубНички з медальєрики пропонують виважений підхід до нагороджень. Оскільки Верховна Рада - це вищий орган держави, то й почесний знак має бути адекватний рівню. Ним може стати унікальний орден Ярослава Мудрого: вся князівська мудрість розділена на п'ять нерівних частин.

Підхід клубу аналогічний спорту: є чемпіони Європи, світу й олімпійські, аж до п'ятиразових. За кількістю обрань до парламенту чимало депутатів, які двічі ба навіть тричі досягали вершини Олімпу влади. Є кандидати й у чотириразові чемпіони. Наприклад, Володимир Яворівський: союзний екс-депутат, екс-депутат 12-го скликання, депутат 13-го скликання та кандидат у 14-те скликання.

Є претендент і в п'ятиразові чемпіони - з урахуванням депутатства у Верховній Раді УРСР. Його прізвище клуб не називає, щоб не зашкодити йому на виборах і тим самим не позбавити можливості бути занесеним у Книгу рекордів Гіннесса. Для тих, хто захоплюється грою "Поле чудес", наслідуючи Леоніда Якубовича, повідомляємо: прізвище унікального претендента складається з п'яти знаків і починається літерою-цифрою. Якщо запропонований підхід буде успішно запроваджено, він може стати кавалером ордена Ярослава Мудрого першого ступеню.

З математичної точки зору досягається 100-відсоткова кореляція між кратною разовістю депутатства та ступенем мудрості в нагороді (5 на 5). Першими це підмітили наші телевізійні "софісти" - Піховшек і Вересень, які вразили електорат політичним шоу за такою ж формулою. Нестиковка з доцільністю періодичного оновлення (ротації) депутатської крові - у більш позитивний для народу резус-фактор, дозволяється бартером: за битого двох небитих дають.

Якщо народ вже обирав одних і тих же депутатів двічі, тричі й збирається знову обрати, то зростання значущості та мудрості таких слуг важко заперечувати. Розкладка нагород дуже проста: одноразовому депутатові - орден 5-го ступеню, дворазовому - 4-го, і так до першого ступеню. Вона цілком логічна: одночасно з електоратом Президент визнає прогресуючий софізм депутатського корпусу і прямо натякає йому про священний обов'язок - до краплі віддати свою мудрість на вівтар вітчизни. Відсутність же у державному класифікаторові професій посади "депутат" може бути виправлено ухваленням відповідного закону. Тоді, можливо, й буде створено абсолютно професійний парламент.

Виходячи з соціальних і демократичних засад багатьох країн Європи, підхід запатентовано під девізом: "Соціал-демократи всіх регіонів, єднайтеся!"

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать