Перейти к основному содержанию

Світ пухнастих фантазій

25 декабря, 00:00

Клаптики тканини, шматки шкіри, пряжа, мішковина зовсім, здавалося б, не сумісні за кольором і фактурою матеріали в його руках перетворюються на симпатичного лускунчика, олов'яного солдатика, корову, котра плаче, чи бравого віслюка- гусара. Дивовижні роботи цього майстра з Житомирської області, але залишився не запитаним його талант. Немає в нього ані помешкання, ані постійної роботи, і іграшки купують зрідка. Ось і бояться люди, якi цінять у ньому талант, дитячу безпосередність і бажання творити, що в один прекрасний день переманять його до себе іноземці, і на одного Майстра й хорошу людину в Україні стане менше. Оригінальними є іграшки Олени Макаренко, автора чотирьох книг про іграшки, і Людмили Бережної, і Надії Капліної.

«Вигадати, розробити, викроїти і зшити іграшку досить складно, — розповідає Ірина Фрейберчук, архітектор за фахом. — Спочатку я шила за чужими викрійками, копіювала інших митців. А потім почала розробляти свої власні іграшки. Наступний рік — рік білого дракона, і мені захотілося зшити триголового дракончика на радість як дітям, так і дорослим. Вийшло! Іграшку схвалила худрада, і її вже тиражують.

Є серед авторів робіт, що представлені на цій виставці, і професіонали і аматори. Ольга Тюріна зібрала всіх цих майстрів у Клубі м'якої іграшки фірми «Гулівер», директором і організатором якої вона i є. Вона — пристрасний колекціонер іграшок і може говорити про них без кінця. О.Тюріна хоче, щоб наші діти грали іграшками талановитих українських майстрів, яких дуже багато, іграшками, зшитими з вітчизняних матеріалів. І це — можливо! Результати вже є. Міжвідомча художньо-технічна рада з питань іграшок при Міністерстві освіти схвалила понад 20 робіт п'яти майстрів і, починаючи з літа, фірма «Гулівер» випускає й продає симпатичних звіряток, ціни на які значно нижчі, ніж на імпортні.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать