Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україну вдалося повернути ще одну сім’ю з двома дітьми

22 апреля, 13:11
Фото з фейсбук сторінки Дмитро Лубінець

Ще одна сім’я із двома дітьми виїхала з ТОТ на підконтрольну Україні територію, повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з питань прав людини Дмитро Лубінець.

"12-річний хлопчик та 5-річна дівчинка разом із батьками виїхали з міста Гола Пристань, яке нині тимчасово окуповане. У будинок українців тричі приходили російські військові з обшуками, а на прохання здійснювати огляд без автоматів, щоб не лякати дітей, отримували відмову.

Мешканці міста мають проукраїнську позицію, а підлітки мають сміливість навіть її озвучувати, однак росіяни виводять їх у поле та стріляють біля голови, аби залякати.

Чимало мешканців міста постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. З їхніх слів, коли відійшла вода, у місті виявили понад 1 тисячу тіл загиблих, багато кого досі не можуть знайти.

Живучи у постійному страху, сім’я не випускала дітей із двору. А після незаконних "виборів", які проводилися під примусом і обстрілами, сусід-колаборант повідомив, що "нова влада" позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу.

Тож, аби син продовжив здобувати українську освіту, а донька пішла в 1 клас до української школи, батьки старалися виїхати чимшвидше. Це було складно через брак коштів, адже тато дітей принципово не влаштовувався на роботу до окупантів, а заробляв гроші, допомагаючи мешканцям міста.

На щастя, родині вдалося виїхати. Вона вже побувала у нашому Центрі захисту прав дитини, де з ним поспілкувалися психологи, слідчі, партнери, представники державних органів, які готові допомогти сім’ї дати старт для початку нового життя.

Діти вже отримали планшети, тож зможуть здобувати знання у зручний спосіб. Також їм допоможуть влаштувалися у школу, обрати гуртки та за необхідності отримувати психологічну допомогу.

Впевнений, що сім’я зможе оговтатися від пережитого та розпочне життя із чистої сторінки. Щиро вболіваю за це!"

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать