Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Представники влади України та МВФ досягли домовленості на рівні експертів щодо пʼятого перегляду програми Механізму розширеного фінансування

11 сентября, 10:51
Фото kmu.gov.ua

Представники влади України та експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) досягли домовленості на рівні експертів щодо п'ятого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF). Загальний обсяг програми складає близько 15,6 млрд доларів США на 2023-2027 роки, повідомляє Урядовий портал.

Переговори за участі експертів МВФ разом з представниками Міністерства фінансів України, Національного банку України та інших органів влади відбувались у м. Києві 4-10 вересня 2024 року.

За результатом місії сторони досягли домовленостей щодо оновленого переліку заходів, спрямованого на підтримку макроекономічної стабільності в умовах продовження війни.

Експертами МВФ відзначено прогрес України у виконанні зобов'язань за Програмою EFF. Представники влади України виконали всі кількісні критерії та структурні маяки станом на кінець червня.

“Ефективна та злагоджена співпраця з МВФ є одним із ключових елементів у підтримці фінансової стабільності країни в умовах збройної агресії росії. Україна продовжує наполегливо працювати в умовах екстремальної невизначеності над впровадженням спільно визначених заходів. Результатом успішного перегляду програми має стати отримання Україною бюджетної підтримки в розмірі близько 1,1 млрд доларів США після затвердження перегляду Виконавчою радою МВФ”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Мінфін залишається відданими комплексному плану реформ. Впровадження заходів та політик дозволить зберегти макрофінансову стабільність та пришвидшити євроінтеграційні процеси в країні.

Українська сторона засудила відновлення співпраці МВФ з росією та наміри направити місію до москви.

Сергій Марченко закликав не відновлювати жодної співпраці з країною-агресором: “Протягом тижня ми проводили дискусії з експертами МВФ, які направлені на подолання значних фінансово-економічних викликів та збереження стабільності. Ми працюємо з Фондом, іншими міжнародними партнерами, аби залучити ресурси, які критично важливі для виживання країни. Цього всього не було б, якби не повномасштабне вторгнення росії в Україну. Допоки рф вбиває цивільних, дітей, руйнує не лише Україну, а й міжнародні правила і принципи загалом, ми закликаємо ізолювати державу-агресора і не відновлювати діалог. Для головної фінансової установи ООН було б абсурдом легітимізувати російський режим, який фактично зруйнував самі основи Статуту ООН”.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать