Перейти к основному содержанию

Аналітики ISW заявляють, що втрата військових баз у Сирії стане ударом по геополітичних амбіціях рф в Африці

10 декабря, 09:43

Втрата військових баз у Сирії може серйозно підірвати здатність Кремля здійснювати операції в Африці й послабить позиції росії в Лівії та країнах на південь від Сахари, а також поставить під сумнів вплив рф на африканські авторитарні режими.

Про це пише Інститут вивчення війни (ISW), повідомляє Рубрика.

російська військово-морська база в Тартусі забезпечувала логістичну підтримку для операцій кремля на Африканському континенті.

Аналітики Інституту вивчення війни стверджують, що її втрата порушить :

  • ротацію особового складу,

  • поповнення запасів,

  • здатність росії проєктувати військову силу в регіоні.

Особливо це торкнеться операцій у Лівії та країнах Африки на південь від Сахари, де російська федерація прагне зберегти свій вплив.

Намагаючись компенсувати втрати, кремль може посилити присутність у Лівії чи Судані, але відсутність офіційних угод з цими країнами та слабка інфраструктура ускладнюють такі плани.

"Росія використовувала Сирію як плацдарм для підтримки своєї присутності в Африці. Втрата цього опорного пункту матиме руйнівний ефект на її операції в Лівії та регіоні Сахеля", – зазначають фахівці ISW.

Аналітики кажуть, що падіння сирійського режиму Башара Асада стане додатковим викликом для російської стратегії.

"Крах режиму Асада і нездатність Росії його зберегти завдасть значної шкоди глобальному іміджу Росії як надійного союзника, а також поставить під питання її вплив на африканських авторитарних режимів, яких Росія прагне підтримувати, і її ширшу геополітичну мету – позиціонувати себе як глобальну наддержаву", – йдеться у повідомлені.

Аналітики нагадують, що росія втрутилася в сирійське питання у 2015 році, щоб захистити режим Асада після того, як у 2011 році розпочалися масові протести у рамках більш масштабного руху "Арабська весна". Це як результат,спровокувало громадянську війну в Сиріїі погрожувало змістити Асада.

Проте нездатність чи рішення росії не зміцнювати режим Асада в умовах швидкого наступу сирійської опозиції по всій країні – також підірве авторитет росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Як результат, це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який він бажає створити.

"Швидкий крах режиму Асада в Сирії – режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року – є стратегічною політичною поразкою Москви і кинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", – йдеться у звіті.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать