У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Сценарії, зльоти та падіння від Богдана Бойка

21 вересня, 2004 - 00:00

Вибори президента України намагаються пустити за американським сценарієм — із таким попередженням на прес-конференції в Дніпропетровську виступив один із кандидатів на посаду президента, лідер «Народного руху України за єдність» Богдан Бойко. Суть плану, повідомив він журналістам, полягає в тому, що за негласною домовленістю між росіянами й американцями, останні можуть поставити президентом України «свого» кандидата, а Росія як компенсацію отримає український ТЕК. Йдеться, уточнив Б. Бойко, про нафтопровід Одеса — Броди, газотранспортний консорціум, електростанції й інші об’єкти. «Росіянам, — резюмував він, — дають «відступного».

Найкращим для американців кандидатом на посаду президента України Б. Бойко вважає Віктора Ющенка. «На початку 1990-х, — згадує він, — ми пропонували Віктору Андрійовичу вступити до Народного Руху України, але він «шарахався від нас, як чорт від ладану». Пізніше В. Ющенко подався до НДП і не виключено, зазначив Б. Бойко, що йому вдалося б стати офіційним наступником глави держави, проте цьому перешкодив «касетний скандал». Тепер у нього більше надії на «чесні вибори», які американці, сказав лідер НРУ(є), вважатимуть нечесними, якщо вони відбудуться не за їхнім сценарієм.

На сьогодні основним конфліктом в Україні Б. Бойко вважає «боротьбу національно-патріотичних сил із космополітично-олігархічними угрупованнями». Серед них не останнє місце, на його думку, займає угруповання, що склалося навколо В. Ющенка — Ю.Тимошенко. «Найгірше для України, — каже Б. Бойко, — може статися після виборів президента, коли переможці-«космополіти», дотримуючись рецептів із Заходу, запустять в хід інфляцію, а потім оголосять дефолт за образом 1998 року, щоб узяти під свій контроль українську економіку. Своєю участю у виборах ветеран Руху, який носить у кишені партквиток №2, хоче пробудити громадську думку з тим, щоб перекласти ситуацію в Україні на користь національно-патріотичних сил і «повернути українцям владу в своїй державі.» Зробити це, — нарікає Б. Бойко, — зовсім нелегко, оскільки він «практично ізольований від засобів масової інформації.» Проте на тернистому шляху кандидата на посаду президента є й свої вершини — після візиту до Полтави його рейтинг там піднявся на 2,2%.

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: