Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

На паркані військової частини в Кропивницькому з’явився оберіг – козак Мамай

1 вересня, 2016 - 20:52
Фото надані автором

На паркані військової частини в Кропивницькому, де дислокується легендарний 3-й полк спеціального призначення, з’явився оберіг – козак Мамай. Його зобразив художник-аматор Костянтин Данильченко у рамках проекту «Поезія стін», який триває в місті за підтримки активістів регіонального осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив».

«Козак Мамай – одвічний символ українського воїна. Він спокійний, містичний і добре володіє зброєю. Я адаптував цей образ до сучасності – замість шаблі – автомат Калашникова, на голові – берет із тризубцем. Він сидить біля дуба – теж символічного для українців дерева. Можна провести асоціації з нашими «кіборгами», які оберігали Донецький аеропорт… А взагалі це зображення я присвятив своєму другу Дмитру Жаруку, який загинув у зоні АТО у вересні 2015 року», − розповів Костянтин.

Як розповіла координатор проекту Олена Сидорова, кошти на створення зображення і напису (поряд із Мамаєм написані рядки із поезії Тараса Шевченка) дав активістам незнайомий боєць 3-го полку.

Інна ТІЛЬНОВА, м. Кропивницький

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ