Яка сила істини: ви намагаєтеся її спростувати, але самі ваші нападки підносять її і надають їй більшу цінність.
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик

На паркані військової частини в Кропивницькому з’явився оберіг – козак Мамай

1 вересня, 2016 - 20:52
Фото надані автором

На паркані військової частини в Кропивницькому, де дислокується легендарний 3-й полк спеціального призначення, з’явився оберіг – козак Мамай. Його зобразив художник-аматор Костянтин Данильченко у рамках проекту «Поезія стін», який триває в місті за підтримки активістів регіонального осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив».

«Козак Мамай – одвічний символ українського воїна. Він спокійний, містичний і добре володіє зброєю. Я адаптував цей образ до сучасності – замість шаблі – автомат Калашникова, на голові – берет із тризубцем. Він сидить біля дуба – теж символічного для українців дерева. Можна провести асоціації з нашими «кіборгами», які оберігали Донецький аеропорт… А взагалі це зображення я присвятив своєму другу Дмитру Жаруку, який загинув у зоні АТО у вересні 2015 року», − розповів Костянтин.

Як розповіла координатор проекту Олена Сидорова, кошти на створення зображення і напису (поряд із Мамаєм написані рядки із поезії Тараса Шевченка) дав активістам незнайомий боєць 3-го полку.

Інна ТІЛЬНОВА, м. Кропивницький

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ