У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Арт-сквер ім. Василя Сліпака у Києві: Петиція набрала необхідну кількість голосів

4 травня, 2018 - 17:40
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Суспільство підтримало ініціативу з облаштування в Києві на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік арт-скверу імені соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака, який загинув на Донбасі. Відповідна електронна петиція на сайті Київської міської ради станом на п’ятницю, 4 травня, набрала 10 174 підписів при мінімально необхідних 10 тисячах.

Відтак, ініціатива вже прийнята до розгляду.

Як зазначає "Рубрика", мер Києва Віталій Кличко уже доручив виконавчому органу Київради (КМДА) розглянути електронну петицію. Окрім того, зазначену ініціативу в установленому порядку мають розглянути постійні комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, екологічної політики, а також із питань культури, туризму та інформаційної політики.

Читайте також - «Сквер Василя Сліпака буде!»

Нагадаємо, останні 19 років В. Сліпак прожив у Франції і працював у паризькій Гранд-опері. Для кар’єри оперної зірки у нього були всі дані: унікальний бас-баритон, аристократизм у манерах і зовнішності. Завдяки своєму талантові він виступав на кращих сценах Італії, Польщі, США, Франції та в інших країнах. Йому з легкістю давалися як фольклорні композиції, так і провідні оперні партії. «Весілля Фігаро» і «Дон Жуан» Моцарта, «Аїда» Верді, «Борис Годунов» Мусоргського, «Князь Ігор» Бородіна, «Євгеній Онєгін» Чайковського, роль тореадора в опері «Кармен» — це список оперних творів, де Василь Сліпак отримував головні партії. Однак найулюбленішою була роль Мефістофеля в опері Гуно «Фауст». Звідси і з’явився позивний «Міф», з яким Василь воював на передовій. Також Василь Ярославович  залишиться у нашій пам’яті з народною піснею «Місяць на небі», яку, за словами його побратимів,  боєць тихо наспівував, перебуваючи на фронті

Читайте також - «Через терни… до скверу Василя Сліпака»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!