Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Львів'яни йдуть до плащаниці

Використання святої плащаниці в богослужбах Великої п'ятниці й суботи так, як ми її тепер почитаємо, відносно недавнє, бо має за собою заледве кількасот літ, але своїм походженням сягає самої смерти Ісуса Христа

Свята плащаниця, а це ікона Христа в гробі, стала складовою частиною обрядів вечірні Великої п'ятниці й утрені Великої суботи і говорить нам про строгу Божу справедливість, безконечну Божу любов і безмежне милосердя до нас, грішних.

Використання святої плащаниці в богослужбах Великої п'ятниці й суботи так, як ми її тепер почитаємо, відносно недавнє, бо має за собою заледве кількасот літ, але своїм походженням сягає самої смерти Ісуса Христа. Плащаниця – це ніщо инше, як те простирало чи саван, у якому було завинуто мертве Тіло Христа Господа, коли його покладено до гробу. Східна Церква у відправах Великої п'ятниці й суботи не знала плащаниці майже півтори тисячі літ.

Поклоніння святій плащаниці та її цілування для християн – це справді глибоке духовне переживання і нагода відновити свою віру в Христа й любов до Господа, що з любови до нас помер на хресті.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів