Треба зрозуміти, що кинути роботу для рідного краю і піти на роботу до його гнобителів — не єсть тільки звичайною відміною в передсвідченнях, а єсть справжньою цілковитою зрадою.
Борис Грінченко, український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч

Нові віражі Микільської Слобідки

Завдяки активістам у Києві з’явився скейт-парк і спортивний майданчик

Стрічку перерізають не чиновники, а діти. Вони ж одразу тестують конструкції для трюків. Скейтери підстрибують на віражах, змагаючись у вправності, поруч діти ганяють на велосипедах, самокатах і роликах. Так драйвово відкривали скейт-парк у Микільській Слобідці. Подія стала святом для багатьох мешканців району, адже майданчик з’явився завдяки громаді. Авторка проекту — активістка громадської організації «Микільська Слобідка» Олена МЕДВЕДЕНКО, її ідея отримала підтримку з громадського бюджету Києва і тепер втілена в життя.

ВИКЛИК ДЛЯ КОМУНАЛЬНИКІВ

«Перемога цього проекту стала несподіванкою для всіх!» — зізнається Олена Медведенко. На платформі «Громадський проект» створення скейт-парку підтримали 830 людей. Голосування завершилося в січні цього року, реалізацію затримало проведення Євробачення. Конкурс проходив неподалік, у Міжнародному виставковому центрі, і сили комунальників кинули на роботу там, вони наводили лад у скверах і чистили берег.

За втілення проекту відповідало комунальне підприємство з утримання зелених насаджень у Дніпровському районі. «До цього там ніколи не реалізовували подібних проектів, — розповідає Олена Медведенко. — Тому підготовка документації, проходження державної експертизи і тендер відбулися влітку. Перший тендер призупинили за зверненням Асоціації скейтбордингу, вони хотіли подати додаткові правки. По суті, реалізація розпочалася в середині липня, коли підрядна організація отримала передплату і змогла закупити частину матеріалів, які виготовлялись на замовлення аж до кінця вересня. Із жовтня вони почали монтаж готових секцій, за десять днів змонтували, і всі охочі з першого дня змогли кататись».

В ОЧІКУВАННІ ОСВІТЛЕННЯ

Олена вже зараз відзначає дві проблеми стосовно скейт-парку. По-перше, там немає освітлення. «Облаштування освітлення на цій території — це розробка повноцінного проекту, два окремих тендери через ProZorro та рік часу. Тому я, як автор проекту, кілька разів письмово зверталася до міського голови, усно — під час робочих зустрічей з авторами, — до заступника голови КМДА Геннадія Пліса. Також через депутата Київради від Микільської Слобідки Анатолія Шаповала письмово зверталась до комунального підприємства «Київміськсвітло», — розповідає активістка. — Після шести місяців звернень нарешті відбулась виїзна нарада і визначили обсяг робіт. Є письмова відповідь, що в пропозиціях бюджетування на 2018 рік будуть подані освітлення скейт-парку і зони здоров’я. Але чи увійдуть вони у фінальний документ, за який депутати голосуватимуть у грудні, наразі невідомо».

Друга проблема є наслідком того, що територія скейт-парку і зони здоров’я, яку реконструювали завдяки перемозі в першому громадському бюджеті, не має балансоутримувача і частково навіть кадастрового номера. Тому, пояснює Олена Медведенко, КП УЗН Дніпровського району, відповідальне за реалізацію двох проектів, досі не має у себе на балансі цих земельних ділянок і, відповідно, не має права за ними наглядати, прибирати й витрачати на це бюджетні кошти.

«Мені запропонували звернутись до будь-якого депутата Київради, щоб він подав проект рішення про передачу даних земельних ділянок на баланс КП для подальшого утримання, — продовжує Олена. — Ці ділянки розташовані поруч, а між ними — приватна територія і далі, вздовж Броварського проспекту, ще й новий сквер, облаштований до Євробачення. Тож ми порадилися з депутатом, проконсультувалися з юристами чотирьох фракцій Київради, звернулись до департаменту земельних ресурсів КМДА і зрештою подали спільний проект рішення в межах поданої громадської ініціативи щодо створення парку на березі Дніпра в Микільській Слобідці. Цей проект рішення, попри неймовірний спротив низки депутатів, уже пройшов усі комісії Київради і найближчим часом буде винесений на сесію. Вся активна громада району шалено підтримує його й обов’язково буде присутня на сесії під час голосування за створення першої черги рекреаційно-спортивного парку на березі Дніпра, що дасть шанс розвитку цьому району».

АКЦЕНТ — НА ІНКЛЮЗІЇ

Доки скейт-парк не має балансоутримувача, доглядає за ним громада — як і за баскетбольним кортом поруч, створеним зусиллями активістів. Олена Медведенко впевнена, що тут регулярно проводитимуть турніри. Підлітки вже облюбували це місце і щодня відточують трюки на конструкціях.

Багато «постійних відвідувачів» є і в зоні здоров’я. Там на прохання команди місцевих спортсменів-пенсіонерів встановили вуличні тренажери, зробили другий вхід, облаштували газон, посадили клени і замінили старі дитячі майданчики на нові. Все це — коштом міста і завдяки ініціативі громади.

Місцеві активісти, які, нагадаємо, ще й витрачають чимало зусиль на протистояння з компанією «Укрбуд» (вона зводить у районі житловий комплекс «Сонячна Рів’єра»), не зупиняються в розвитку території. «Плануємо додати інклюзивних елементів і взагалі адаптувати всю верхню частину зони здоров’я для людей з особливими потребами, — говорить Олена Медведенко. — Це буде в межах реалізації нашого нового проекту-переможця у громадському бюджеті «Інклюзивна зона здоров’я». Ще одним переможцем громадського бюджету-2 став проект нашої активістки Катерини Макарчук «BIBLIO HUB для людей з вадами зору». Цими двома проектами і займемося передусім уже з початком нового року. Вони є більш соціальними і дуже важливими для якісних змін у нашому суспільстві загалом».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments