Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рятівні інтелектуальні ін’єкції

30 січня розпочалась перша у цьому році ротація медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М.Пирогова до прифронтових цивільних лікарень

Для евакобригад ПДМШ, які працювали у військових частинах на фронті також у січні, ця ротація цьогоріч буде вже другою.

Ця місія буде особливою. Вперше медики ПДМШ поїдуть допомагати військовим та цивільним після ухвалення нового «закону про деокупацію», що може ускладнити роботу лікарів-добровольців на фронті.

Медики також відвезуть на передову книжки, які небайдужі кияни зібрали для лікарень на сході України. Перші книжки, які ПДМШ вручив «День» із власного фонду, будуть передані до бібліотеки Станично-Луганської центральної районної лікарні.

Участь в заході взяли лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, керівник та співзасновник ПДМШ Геннадій Друзенко, а також медики-добровольці на спеціалізованій «швидкій».

«Бібліотека «Дня», яку ми привезли на схід, це справжні діаманти в Короні, — говорить Геннадій Друзенко, — І це не перебільшення. Книжки «Дня» вирізняються сучасністю, актуальністю, інтелектуальністю. Це не просто чтиво, щоб згаяти час. Вони примушують замислитися. ПДМШ лікує тіла. А «День» лікує сферу інтелектуальну та духовну. «День» фактично повертає українцям їхню історичну пам’ять і багатьох приводить до тями».

Нагадаємо, що Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М.Пирогова уже три роки на фронті. За цей час медики-волонтери ПДМШ допомогли понад 30 000 пацієнтів, обстежили 3038 дітей у зоні конфлікту. У них відбулось 35 ротацій, у яких взяли участь понад 400 добровольців, 47 локацій в районах проведення АТО. 88 добровольців ПДМШ отримали статус учасника бойових дій, сотні — учасників війни. 26 відзначені державними нагородами, понад 100 — відзнаками Міноборони. Всі лікарі повернулись із фронту живими.

Валентин ТОРБА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів