Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

09 червня, 00:00

На суд Всесвітньої організації охорони здоров'я представлено черговий чудодійний препарат, зареєстрований МОЗ Вірменії. Вчені цієї маленької країни розробили засіб широкого спектра противірусної та бактерицидної дії, названого «Арменікум». Лікування ним гарантує стовідсотковий успіх видужання від гепатиту В і С та псоріазу. Це й надихнуло вчених на випробування препарату в боротьбі з онкозахворюваннями й навіть досі непереможним СНІДом. Клінічні випробування на 13-ти ВІЛ-інфікованих велися впродовж року й увінчалися переконливою перемогою творців препарату над чумою століття. Курс лікування (5—10 ін'єкцій) розрахований приблизно на тиждень. Й оскільки в самій Вірменії зареєстровано лише 75 хворих на СНІД, то країна готова поділитися винаходом з іншими як готовими ліками, так і патентом на їхнє виготовлення. До речі, тільки в Україні кваліфікованої допомоги потребують більше 26 тисяч громадян, повiдомляє Олександр ФАНДЄЄВ , «День». Чи можна назвати «Арменікум» епохальним відкриттям — покаже час.

Підлітки вирішили... пустити поїзд під укіс

Вештаючись наприкінці травня вздовж залізниці у пошуках алюмінію, четверо неповнолітніх мешканців Лебедина Сумської області віком 11 — 13 років несподівано прийшли до думки розбагатіти... пустивши під укіс приміський поїзд сполученням Смородине — Лебединська, а потім познімавши з потерпілих пасажирів коштовності та забравши в них гроші. Свій задум підлітки негайно почали втілювати в життя. Знайшовши залізничні костилі, дітвора без особливих зусиль забила їх у з'єднання рейок (понад 50 костилів впродовж семи кілометрів).

Хтозна, чим би закінчилася операція юних «партизанів», якби не пильність машиніста. Вчасно помітивши на своєму шляху перешкоду, він кілька разів вдавався до термінового гальмування, перш ніж поїзд оминув поставлені на нього пастки. Коштувало це йому 50 хвилин запізнення на кінцеву станцію, хоча ціна дитячих «розваг» для тих, хто їхав у поїзді, могла б бути значно вищою. Як повідомив кореспонденту «Дня» начальник лінійного відділу на станції Суми Володимир Синяговський, правоохоронці досить швидко вийшли на юних зловмисників і затримали їх. Сергій ХАНІН, «День»

На вимагачів чекало «велике розчарування»

Підтвердженням того, що особам, котрим погрожують із метою вимагання, не слід власноруч шукати виходу з ситуації, став випадок із головою КСП «Надія» в селі Михайлівці. Протягом травня вимагачі періодично залякували чоловіка то підпаленням будинку, то розправою над сином. В останньому листі «просили» покласти під цеглину біля криниці на сільській вулиці $500 і попереджали, якщо вiн наважиться звернутися до правоохоронних органів, то вб'ють і сина, і його. Голова КСП звернувся до Олександрійського РВ УМВС в області. З Кіровограда до Олександрії негайно відбула група оперативників. Операція з затримання вимагачів була розроблена й проведена убозівцями спільно із співробітниками Олександрійського РВ. О 17 годині голова колгоспу поклав під цеглину біля криниці пакунок- «ляльку», а оперативники затаїлися неподалік у засідці. За криницею, записуючи всі події біля неї, спостерігала відеокамера- «вічко». Через п'ять годин до криниці підійшли дві постаті. Усе, що сталося потiм, було справою техніки. Як виявилося, вимагачі, старшому з яких 24 роки, ще не були під судом. Проте один із них, 20-річний Г., розшукується за підозрою у скоєнні розбою. Володимир ПОЛІЩУК

Основи християнства — в українській школі

Відсутність в освіті стрункої системи духовного виховання підростаючого покоління непокоїть багатьох педагогів. Цю проблему вже впродовж п'яти років піднімають в Острозькій академії, що на Рівненщині, де проводяться щорічні конференції «Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України». У нинішньому форумі брали участь 18 академіків, 40 докторів наук, вчителі-практики. На думку вчених, проблема формування цілісної концепції упирається в небажання держави формулювати завдання, що стоять перед духовним вихованням молоді. За словами ректора Острозької академії Ігоря Пасічника, вже відомі форми й методи формування особистості необхідно наповнити новим змістом. На конференції мирно сусідили ієрархи УПЦ і УПЦ (КП), католицької та уніатської церков, баптистських конфесій. Усіх учасників об'єднувало усвідомлення небезпеки, що нависла над підростаючим поколінням. Тотальна криза, крах моральних засад суспільства приводять багатьох молодих людей до втрати життєвих орієнтирів. Тому, на думку богословів і педагогів, особливого значення набуває ознайомлення учнів із основами християнства. Володимир КОНЄВ, «День»

Дніпропетровські храми прикрасять контрабандні ікони

Влада Дніпропетровщини передала місцевій єпархії Української православної церкви та художньому музею 25 ікон, конфіскованих на митниці при спробі контрабандного вивезення за межі України. У квітні минулого року, розповів заступник начальника обласного УСБУ Анатолій Гулевич, до дніпропетровського аеропорту зі Стамбулу повернули неодержаний багаж — дві сумки, в яких виявилося 25 ікон загальною вартістю у 9840 гривень. За висновками фахівців, більшість із них датуються XVII—XIX століттями. При перевірці з'ясувалося, що валізи за чотири дні до цього «відлетіли» до стамбульського аеропорту Ататюрк разом із 30-річним громадянином Лівану. Однак останнього турки тут же повернули в Україну через неправильно оформлену візу. Через півроку ліванця було затримано білоруським КДБ у Мінську і 3 лютого передано Україні. На суді у Дніпропетровську пан Абдо пояснив, що ікони придбав у приватних осіб і в антикварному магазині. Рішення Красногвардійського районного суду Дніпропетровська було поблажливим: 3 місяці й 10 днів у ВТК посиленого режиму. Враховуючи ж, що цей термiн він уже відсидів у СІЗО, його звільнили прямо в залі суду. Вадим РИЖКОВ, «День»

В'єтнамський рис пахне... отрутохімікатами

Після того як до Сум докотилися чутки про виявлення у бельгійському м'ясі канцерогенної речовини діоксину, місцеві служби стали уважнiше придивлятися до продуктів іноземного виробництва. Як повідомив кореспондента «Дня» головний державний санітарний лікар Сум Володимир Бутенко, працівниками санепідемстанції під час чергової перевірки торговельних закладів міста у двох магазинах було виявлено партію в'єтнамського рису, який мав запах, притаманний отрутохімікатам. Реалізатором цього товару виступало місцеве СП «Технологія», яке, в свою чергу, одержало рис від однієї з київських фірм. Маючи на руках сертифікат якості, комерційна структура особливо не переймалася тим, який саме продукт вона пропонує людям. Цю місію змушена тепер виконувати санепідемстанція. Результати аналізу будуть готові за кілька днів, однак вже сьогодні СП «Технологія», від гріха подалі, залишки продукту у кількості 800 кг відправила до Києва, завізши натомість звідти нову партію рису. Зрозуміло, що вона теж стане предметом дослідження санітарних лікарів, які вже почали одержувати від сумчан скарги на якість купленого рису. Сергій ХАНІН, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати