Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

06 жовтня, 00:00

Артезіанська вода стала товаром

Нині херсонці мають можливість споживати джерельну воду навіть у так званих «спальних» мікрорайонах, де немає жодної артезіанської свердловини. Її доставляють безпосередньо додому у зручний час працівники однієї з приватних фірм. Обходиться дар природи для споживачів недешево: за 20 літрів артезіанки сучасні водоноси правлять 3,5 гривні, за 60 — 5,5. Однак городяни йдуть на такі витрати, адже вода з крана, хоч і відповідає прийнятим стандартам, непридатна для приготування дитячих сумішей, справжнього чаю чи кави. До речі, Херсонщина все ще багата на підземні води. У довідці, одержаній кореспондентом «Дня» Василем ПІДДУБНЯКОМ у державному управлінні екобезпеки в області, говориться: «За прогнозними ресурсами та експлуатаційними запасами підземні води оцінюються відповідно у 4971 і 923 тисяч кубометрів на добу. Розвіданість підземних ресурсів становить 18 відсотків». Для реалізації лише першочергових заходів, спрямованих на поліпшення водопостачання до 2001 року у Херсоні, необхідно 1230 тисяч гривень. Дуже проблематично знайти такі гроші в місцевій казні.

Жертвами СНІДу стають і живі, і ненароджені

Останніми роками на Сумщині кількість захворювань на СНІД зросла вдвічі, і нині зареєстровано 49 ВІЛ-інфікованих осіб, повідомив на брифінгу для журналістів головний державний санітарний лікар області Віталій Кравченко. Крім них, у Шосткінському районі виявлено і двох хворих на СНІД. Один із них уже загинув, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН. Звертає на себе увагу такий факт: серед ВІЛ-інфікованих було дві вагітні жінки. Одна з них народила дитину, покинула її в лікарні і подалася в біги. Здоров’я дитини поки що важко спрогнозувати, хоча, за словами В. Кравченка, у 70 — 80% таких випадків діти стають також ВІЛ-інфікованими.

«Секрет» дитячого дихання

З 400 маленьких пацієнтів, яким протягом поточного року надавали медичну допомогу працівники Сумської міської дитячої клінічної лікарні, у 12 відсотків лікували порушення процесу дихання, викликані менінгітом, енцефалітом, пневмонією, різного роду отруєннями та іншими хворобами. Донедавна у таких випадках життя дитини рятував апарат штучної вентиляції легенів, але на початку року він вийшов із ладу, а за допомогою орендованого в обласної дитячої лікарні обладнання дозволено надавати допомогу лише новонародженим дітям. У цій ситуації на виручку лікарні прийшли обласне управління та міськвиконком, які змогли віднайти близько 80 тисяч гривень для придбання апарату американського виробництва під назвою «Секрет», повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН. Минулого вівторка його було передано фахівцям відділення реанімації та інтенсивної терапії. Особливості цього багатофункціонального апарату дозволяють проводити реанімаційні заходи як новонародженим, дітям старшого віку, так і дорослим.

№190 06.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати