Коротко / ПЛАНЕТА
У Багдаді сподіваються на українські компанії
У Багдаді сподіваються, що українські компанії зможуть взяти активну участь у відновленні економіки та інфраструктури Іраку вже в 2007 році. Про це заявив у ході 3-го засідання міжурядової україно-іракської комісії з питань торгово-економічної й науково-технічної співпраці, співголовуючий комісії з іракської сторони, радник міністра промисловості й надр Іраку Таха Мохаммад. «Сподіваємося, найближчим часом побачити українські компанії в Іраку, де вони відіграватимуть «істотну» роль... Думаю, наступний рік стане насиченим роботою», — сказав радник міністра. Т. Мохаммад високо оцінив роботу українського посольства в Іраку, відзначивши, що «це найактивніше посольство в Іраку». Разом з тим він також висловився за відкриття в Іраку українського торгового представництва, а також за найшвидше відкриття посольства Іраку в Україні — «однієї з перших країн, де відкриється іракське посольство». За словами Т. Мохаммада, це дозволить забезпечити, в тому числі, активізацію двосторонніх економічних зв’язків «прямо», враховуючи, що істотна частина товарообігу між країнами йде через «треті» країни — Сирію, Йорданію, Туреччину. «Поєднувальним ланцюжком» до відкриття дипмісії можуть стати контакти між українським та іракським бізнесом», — сказав він.
Генсек НАТО незадоволений відносинами з ЄС
Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер вважає, що на шляху розвитку відносин між Альянсом та ЄС існують політичні перешкоди. «Мені дуже не подобається, як формуються відносини між НАТО та ЄС. Не так, як це мало б бути. Існують різні політичні перешкоди. Одна з них дуже складна — це питання про Мальту й Кіпр, де в обох організацій різні підходи», — сказав генсек НАТО в Ризі на «Форумі молодих лідерів», організованому Латвійською трансатлантичною організацією. Я. де Хооп Схеффер сказав, що дві організації мають багато зробити, щоб поліпшити відносини. Це питання він нещодавно обговорював з прем’єром Іспанії Хосе Луїсом Родрігесом Сапатеро. «Я його просив — проінформуйте своїх колег по Євросоюзу з цих питань, інакше виникають дивні протиріччя: інструкції з однієї столиці, тобто Брюсселя, відрізняються. Нам необхідно разом попрацювати над відносинами. Нам потрібно обговорити набагато більше питань, ніж ми це робили раніше», — сказав Я. де Хооп Схеффер. Говорячи про розширення НАТО, він заявив, що є низка країн, які бажають приєднатися й до Альянсу, й до ЄС. При цьому він відзначив, що після невдачі з конституційним договором питання розширення ЄС вирішувати складно. «Якщо втомиться ЄС, то не втомиться НАТО — це я можу підтвердити Балканським країнам», — сказав Генсек.
Грузія загальмує членство Росії у СОТ
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі підтвердив, що Тбілісі готовий загальмувати вступ Росії до Світової торгової організації. Кілька днів тому уряд Грузії ухвалив рішення відкликати свій підпис під двостороннім торговим договором з Росією та відновити переговори про членство у СОТ. До цього часу США були єдиною країною, з якою Москві поки не вдалося узгодити договір щодо СОТ. Причиною подібних дій грузинської сторони стало введення Росією заборони на імпорт грузинських вин і мінеральних вод, а також функціонування нелегітимних, з погляду Тбілісі, контрольно-перепускних пунктів на території Абхазії та Південної Осетії. Крім того, влада Грузії вимагає, щоб Росія врегулювала проблему торгівлі акцизними марками та вжила дієвих заходів проти фальсифікації грузинських вин. У Москві заяви грузинського керівництва сприйняли як політичний шантаж. «Це демонстрація прислів’я, «хочу — даю слово, хочу — забираю назад», — так прокоментував ситуацію помічник президента Росії Сергій Приходько.
У Москві проведуть неформальний саміт СНД
Неформальний саміт СНД пройде 21-22 липня в Москві, а 15- 17 серпня в Сочі відбудеться саміт ЄврАЗес, повідомив помічник президента РФ Сергій Приходько. Він сказав, що питання підготовки цих заходів обговорювалися на зустрічі президента РФ Володимира Путіна з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим, що відбулася учора вранці в Стрельні. З його слів, йшлося про майбутню чергову зустріч глав прикордонних регіонів Росії та Казахстану восени цього року на території Казахстану. Як відзначив С. Приходько, лідери двох країн також приділили велику увагу «питанням істотного подальшого приросту торгово- економічної взаємодії двох країн, насамперед в сфері палива й енергетики». Пояснюючи причини проведення неформального самміту СНД в Москві, С. Приходько нагадав, що ще «в бутність головою СНД президент РФ запросив усіх лідерів країн Співдружності до регулярного саміту, який, очевидно, відбудеться восени, приїхати до Москви, щоб у неформальній обстановці й без чітко затвердженого порядку денного поговорити про шляхи реформування СНД і про основні події в світі». С. Приходько повідомив, що не всі лідери СНД підтвердили, що приїдуть на неформальний саміт до Москви.
Число жертв шторму в Китаї нараховує сотні
Щонайменше 150 осіб загинули на півдні Китаю, де вирує тропічний шторм «Біліс». У регіоні тривають проливні дощі, що вже призвели до численних повеней та обвалів, примусивши мільйони жителів залишити свої будинки. Команди рятувальників все ще прочісують затоплені вулиці, намагаючись пробитися до тисяч будинків, де ще знаходяться люди. За прогнозами синоптиків, зливи в зоні лиха триватимуть найближчими днями. Найбільше постраждала провінція Хунань, де загинуло щонайменше 78 осіб, повідомляє газета «Чайна дейлі». Тисячі будинків знесено потоками, на величезній території знищено посіви. У провінції Гуандун, де загинуло 33 особи, потоками води перерізано основну залізничну лінію Пекін — Гуанчжоу, в результаті в дорозі застрягли 5 тисяч пасажирів. У сусідній провінції Лічань триметровий шар води примусив місцеву владу евакуювати з в’язниці 1600 в’язнів. Повідомлення про обвали надійшли також з провінцій Чженьчжоу, Фуцзянь, де загинуло щонайменше 10 осіб. Ураган «Біліс» обрушився на Китай у п’ятницю, а до цього серйозно пошарпав Філіппіни й Тайвань. Це останнє природне лихо, що обрушилося на Китай цього року: в червні щонайменше 349 людей загинуло внаслідок штормів і злив, що обрушилися на кілька районів країни. Кожного року сезонні проливні дощі й урагани забирають життя сотень китайців.
Випуск газети №:
№116, (2006)Рубрика
День Планети