Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

31 липня, 00:00

Провал переговорів про міжнародну торгівлю

У Женеві безрезультатно закінчився дев’ятиденний раунд переговорів, метою якого було пом’якшити обмеження на міжнародну торгівлю. Можливість укладення будь-якої угоди зникла після того, як представники Китаю, Індії та США не змогли домовитися про правила імпорту сільськогосподарських товарів. Основною причиною невдачі цього переговорного процесу є те, що представники розвинених держав та держав, які розвиваються, не змогли домовитися про умови доступу до внутрішніх ринків один одного. США та Євросоюз хотіли, щоб було полегшено доступ їхніх компаній на ринки послуг країн, які розвиваються, зокрема, Китаю та Індії. У той же час країни, що розвиваються, були зацікавлені в більш вільному доступі їх сільськогосподарських продуктів на американські та європейські ринки. Деякі аналітики вважають, що провал цих переговорів свідчить про неможливість укладання багатосторонніх торгових угод. На їхню думку, країни повинні прагнути до двосторонніх угод з урахуванням своїх конкретних потреб. Переговори в Женеві ускладнилися через зростання цін на продукти харчування та паливо. Представникам різних держав стало ще важче погодитися на те, щоб відкрити свої ринки ще більш гострій міжнародній конкуренції.

Заявка на лідерство керівника британського МЗС

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібанд у спеціальній статті в «Гардіан» виклав свої погляди на майбутнє Лейбористської партії. Таким чином він дав політичним аналітикам можливість для припущень щодо його наміру змінити нинішнього прем’єра Гордона Брауна на посту глави правлячої партії. Керівник Форін-офісу закликав своїх колег по партії не зневірятися після останніх невдач на місцевих виборах та зосередитися на майбутній роботі. Зі слів міністра, керівництву партії треба будувати більш дорослі відносини з електоратом та вчитися на своїх помилках. Не піддаючи критиці дії самого Гордона Брауна, Мілібанд ніде в своїй статті не говорить і про те, що Браун — єдиний можливий кандидат на крісло глави кабінету міністрів, відзначають політичні оглядачі. Чималу частину своєї статті Мілібанд присвятив політичним недолікам своїх противників. Так, лідера Консервативної партії Великої Британії Девіда Кемерона він критикує за відсутність постійного бажання змін та називає його «політиком статусу-кво». Відзначивши, що політичні погляди Кемерона залишаються неясними, Мілібанд протипоставив нинішнього главу консерваторів його відомій попередниці Маргарет Тетчер, чиї установки були гранично ясними.

Лос-Анджелес обмежить фаст-фуды

Муніципалітет Лос-Анджелесу заборонив відкриття нових ресторанів швидкого харчування в бідній південній частині міста. Серед жителів південного Лос-Анджелесу, переважно це афроамериканці та латиноамериканці, сильно поширені діабет та ожиріння. Тим часом не менше ніж половина установ громадського харчування на півдні каліфорнійського мегаполісу — це фаст-фуди. За деякими даними, частка фаст-фудів навіть вища — в недавньому дослідженні приводилася цифра в 73%, тоді як в багатій західній частині міста — всього 42%. Муніципалітет ввів мораторій терміном в один рік на відкриття нових ресторанів швидкого харчування в гетто в надії, що цим скористаються заклади, які пропонують більш здорову їжу. Представники ресторанних мереж залишилися незадоволеними рішенням влади. За їхніми словами, не все в їхньому меню з надлишком містить сіль, жири та вуглеводи. За даними Лос-Анджелеського управління охорони здоров’я, на півдні Лос-Анджелесу близько 30% дорослого населення страждають на ожиріння, тоді як в більш благополучних районах — усього 19%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати