Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

19 вересня, 00:00

Мінськ — за дружбу з Тбілісі

Білорусь заявила про бажання відновити дружні відносини з Грузією, яку ще нещодавно звинувачувала в підготовці терактів для повалення режиму президента Олександра Лукашенка. На зустрічі з грузинським міністром внутрішніх справ Іване Мерабішвілі білоруський лідер назвав завершеним період «хаосу й плутанини» у відносинах з Тбілісі. «Ми рішуче налаштовані на добрі відносини з Грузією», — додав він. 2006 року під час президентських виборів білоруський КДБ звинуватив грузинські спецслужби в підготовці змови з метою домогтися приходу до влади в Білорусі опозиції, а у відповідь офіційний Тбілісі неодноразово виступав з критикою «недемократичного» стилю правління білоруського президента. Але тепер усе скінчено, стверджує Лукашенко. «У нас склалися дуже хороші відносини з вашим президентом. Я дуже радий, що сьогодні — тим і знаменний ваш візит — ми маємо можливість підвести риску під періодом хаосу й плутанини, визначення наших взаємовідносин», — додав президент Білорусі.

Грузія збільшує армію, побоюючись «неприкритої агресії»

Парламент Грузії схвалив ініціативу президента Михаїла Саакашвілі про збільшення чисельності збройних сил до 32 тис., побоюючись «агресії» з боку сусідньої Росії. За поправки до закону «Про збройні сили» проголосував 131 грузинський депутат, 7 були проти. Парламентський секретар президента Зураб Деканоїдзе пояснив необхідність збільшення збройних сил зростанням чисельності грузинського миротворчого контингенту за кордоном, а також «неприкритою агресією» до Грузії з боку сусідньої держави, частими порушеннями повітряного простору, а також військовими навчаннями поблизу грузинських кордонів. Відносини Росії й Грузії зіпсовані вже декілька років через невдоволення Кремля прозахідною орієнтацією грузинської влади, що звинувачує Москву в підтримці сепаратистів Абхазії та Південної Осетії.

Провальна акція Фідес

Антиурядові мітинги, проведені в Угорщині опозиційною Партією угорських громадян Фідес, зазнали поразки. Чотирьом тисячам маніфестантів у столиці протистояли 500 поліцейських, які взяли під охорону всі входи й виходи будинків парламенту й розташованого неподалік телецентру. Серйозних сутичок вдалося уникнути. Однак декілька десятків радикально налаштованих демонстрантів усе ж таки спробували закидати багнюкою депутатів від партій правлячої коаліції, які виходили з будинку парламенту. Ініціатори акції були розчаровані її підсумком. Як заявив один з головних організаторів мітингу, лідер Форуму для зміни режиму Карой Фабер, «радикальний план блокади важливих шляхів і державних установ, аби примусити чинний уряд піти у відставку, зазнав краху через те, що учасники демонстрації були недостатньо активними». Менш численні демонстрації відбулися й у інших містах Угорщини, але в них кількість мітингувальників ніде не перевищила 300 осіб. Слід зазначити, що підтримка опозиційної партії Фідес, яка має в парламенті 165 мандатів, падає. Причому падіння становить 3 відсотки на місяць. Якщо в липні за цю партію були готові проголосувати 60 відсотків, то у вересні 54.

Новим генпрокурором США стане колишній федеральний суддя

Президент США Джордж Буш назвав колишнього федерального суддю Майкла Мукейзі (на фото ліворуч) кандидатом на посаду генерального прокурора замість Альберто Гонсалеса, який йде у відставку. Як зауважують оглядачі, Мукейзі, якого вважають консерватором, головував на багатьох гучних процесах у справі про тероризм. Генпрокурор США Альберто Гонсалес оголосив про свою відставку в серпні. Його звинувачують у звільненні восьми юристів із політичних мотивів. Гонсалес відкидає ці обвинувачення. Кандидатуру президента на посаду генпрокурора має схвалити сенат.

Президент Буш заявив, що 66-річний Майкл Мукейзі за всіма параметрами підходить на цю посаду. «Роль генерального прокурора особливо важлива під час війни, коли ми повинні щодня захищати наших громадян від смертельно небезпечного ворога, але водночас захищати й наші свободи», — зазначив президент. «Послужний список судді Мукейзі стосовно цього вельми вражаючий», — додав він. Як зауважують оглядачі, кандидатура Мукейзі на посаду нового міністра юстиції США може виявитися прийнятною як для республіканців, так і для демократів у Конгресі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати