Перейти до основного вмісту

Китай чекає на Клінтона — визволителя від санкцій

24 червня, 00:00
Сьогодні розпочинається дев’ятиденний візит президента США Білла Клінтона до Китаю. Пекін має особливі сподівання щодо цього візиту — Клінтон готовий говорити про зняття торговельних санкцій.

Приїзд лідера Сполучених Штатів — знаменна подія для будь-якої країни. Для Китаю ж важливо не тільки наочно познайомитися з Клінтоном, його дружиною Гіларі та дочкою Челсі, а також із держсекретарем США Мадлен Олбрайт. Через дев’ять років існування санкцій, що їх було запроваджено Вашингтоном після розправи над демократично налаштованими студентами на площі Тяньаньмень, до Китаю вперше приїздить американський президент.

Ясно, що зважившись на вояж до «опального» Китаю Клінтон усвідомлює важливість цієї країни й хоче поліпшити з нею відносини. Американський президент заявив навіть, що відмова від переговорів з китайськими лідерами або продовження «санкційної» політики буде для США катастрофою. Якщо ж санкції прибрати, від цього виграє як Пекін, так і Вашингтон — останній зможе експортувати до Китаю технології й таким чином скоротить торговельний дефіцит.

Клінтона не раз гучно критикували за майбутній китайський візит — мовляв, тим самим він мовчазно погоджується з політикою китайського уряду, з порушенням прав людини. Сам президент США зазначив, що деякі люди критикують кожен його крок. Але водночас очевидно й інше: всі розуміють, що з найбільшою в світі за населенням китайською державою, яка має статус ядерної й претендує наступного тисячоліття на роль однієї з найбільших економічних потуг світу, дружити треба. Про це говорить і те, що за останні 20 місяців Китай зустрічав американських сенаторів і конгресменів рекордну кількість разів — сто пять.

Вашингтон сподівається, що незабаром узгодить з Пекіном спірні питання — зокрема щодо експорту до Китаю американських комунікаційних супутників та звільнення політичних дисидентів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати