Перейти до основного вмісту

Про нас

04 квітня, 00:00

Події останніх днів знову спричинили до того, що Україна опинилася в прірві кризи. А гостра політична конфронтація, що виникла, може перетворитися на небезпечну боротьбу за владу в державі між Віктором Януковичем і Віктором Ющенком.

«The Times», 3 квітня 2007

Віктор Ющенко ухвалив своє найскладніше рішення з того моменту, як його винесла до влади хвиля демократичної помаранчевої революції. Президент України, якого все сильніше відсували на периферію політичної влади, опинився перед нелегким вибором: або, використавши всі сто відсотків владного ресурсу, залишеного йому Конституцією, розпустити ворожу урядову коаліцію, очолювану його давнім і заклятим противником, або залишитися в історії політичним легковаговиком, який дозволив своїй країні вдруге скотитися до олігархічного режиму, підпорядкованого інтересам Москви. З кожним днем простору для маневру в Ющенка залишалося все менше і менше. Зрештою, в нього на руках залишилася лише одна серйозна карта — розпуск парламенту.

«The Financial Times», 3 квітня 2007

По суті, в нинішній ситуації Віктора Ющенка не підтримують ні Росія, ні його традиційні партнери на Заході. США і Європа не в захваті від уряду Віктора Януковича, але там добре усвідомлюють, що розпуск Верховної Ради може призвести до того, що ситуація в Україні повністю вийде з-під контролю. Очевидно, що саме соціалісти обстоюватимуть найближчими днями найрадикальнішу позицію. У разі дострокових виборів їхні шанси потрапити до складу Ради мінімальні, тому вони боротимуться проти Президента до останнього. Лідер соціалістів, спікер парламенту Олександр Мороз не раз заявляв, що підстав для розпуску Ради немає, а значить, він, як мінімум, домагатиметься скасування указу Президента в Конституційному Суді та відновлення повноважень нинішніх депутатів.

«Коммерсантъ», 3 квітня 2007

Негайний розгляд Конституційним Судом України відповідності Основному Закону указу Віктора Ющенка може зняти небезпеку поглиблення політичної кризи, переконана Ганне Северінсен. Водночас, доповідач ПАРЄ розділяє занепокоєння Президента прагненням урядової коаліції сформувати конституційну більшість у Верховній Раді. На її думку, намагання уряду перебрати усю повноту влади в країні суперечать духу Конституції. За умови підтвердження конституційності указу глави держави, позачергові вибори є прийнятним виходом із нинішньої ситуації, вважає Ганне Северінсен. «Це абсолютно нормально, якщо немає іншого виходу. Я сподіваюся, що правові підстави для такого рішення є достатньо переконливими», — зазначає доповідач ПАРЄ. Утім, за нинішньої виборчої системи в Україні громадяни не мають реального впливу на виборчі списки партій, а отже, — і на формування складу парламенту, констатує Северінсен.

«Німецька хвиля», 3 квітня 2007

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати