Перейти до основного вмісту

Про нас

05 лютого, 00:00

Помилки української опозиції та внутрішні протиріччя в її лавах, судячи з усього, зміцнили становище пропрезидентських сил. Сам Леонід Кучма отримав чудову можливість продемонструвати, що він готовий до будь-яких компромісів, а ось опозиція налаштована неконструктивно. Так, у нещодавньому телеінтерв’ю Президент заявив, що визнає опозицію як «невід’ємну частину цивілізованого політичного процесу». При цьому він додав, що домовиможливо, якби в опозиціонерів з’явилося таке бажання...

«Независимая газета», 4 лютого 2004

Суворі зауваження Заходу на адресу української влади, схоже, подіяли. Несподівано минулої неділі Президент Кучма висловив готовність до компромісу, заявив, що не має наміру втретє балотуватися, сказав, що вважає своїм завданням гарантувати проведення прозорих виборів... Як стало відомо нашій газеті з неофіційних джерел, до організації переговорів Кучми з українською опозицією також причетний президент Олександр Квасневський. Останнім часом Віктор Ющенко був частим гостем у Варшаві, в тому числі у президентському палаці, хоча ці візити й не афішувалися. Саме Квасневський переконав Кучму зробити жест доброї волі на адресу опозиції. Тема майбутніх президентських виборів в Україні також порушувалася під час нещодавнього візиту Олександра Квасневського до Вашингтона.

«Gazeta Wyborcza», 3 лютого 2004

Ранковий Київ. Майдан Незалежності — національний «Діснейленд». Раніше він мав назву Площа Жовтневої революції з готелем «Москва» на задньому плані, перед ним стояв пам’ятник Леніну. Тепер на сталінському хмарочосі написано — «Україна», а сніжний заряд над Києвом розгойдує на коринфській колоні скульптуру «Матері-України». Позаду бовваніє скляна півсфера підземного торгового центру «Глобус»... Київ — мати міст руських, резиденція київських князів. Біле місто вже виблискувало своїми церквами, коли Москви ще не було на картах... Пізніше місто, яке далеко відстало від Москви й Петербурга, було вічно третім у російсько-радянському союзі міст... Комплекс провінційної неповноцінності крає місто донині. Зараз він уперше переживає бум як новий адміністративний центр, як держава в державі, сам тепер примусивши деградувати до стану провінційних інші великі українські міста. Здається, наче місто розірвало десятирічний шлюб з алкоголіком і тепер чистить себе для нової самостійності... Вулиці мають риси, що нагадують Відень або Париж, а потім раптом починаєш думати, що знаходишся у глибині Росії. Місто — двомовне, яке лавірує між російською мовою та дискредитованою царською та радянською національною політикою українською, яке об’єднує багато культур, місто-поліглот, багатоконфесійне — воно просто місто контрастів. За останнє десятиріччя місто пережило кілька епох, свою енергію воно черпає з динаміки несумісного. Коли до Європейського Союзу вступлять десять чергових країн, Центральна Європа... переміститься до Києва.

«Die Zeit», Німеччина, 3 лютого 2004
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати