Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

05 серпня, 00:00

До Львова приїде Алхімік

Цього року почесним гостем щорічного Форуму видавців, який відбудеться восени, буде популярний письменник Пауло Коельо. Львів’яни матимуть шанс поспілкуватися з живим класиком, повідомила «Громадському радіо» президент форуму Олександра Коваль.

Коельо — один із знаменитих і «найкасовіших» письменників світу. Його твори перекладено десятками мов. Роман «Алхімік» увійшов до десятки найпопулярніших творів минулого століття. Його книжки не залежуються на полицях, а армія шанувальників таланту письменника зростає буквально в геометричній прогресії. Чимало фанів Коельо є й у нашій країні. Можна сказати, що нині в нас навіть з’явилася певна мода на книги Пауло Коельо. Українською мовою, завдяки львівському перекладачу Віктору Морозову, можна прочитати кілька романів письменника: «Алхімік», «Диявол та пані Прім», «Вероніка вирішує померти».

252 населені пункти — досі без світла

Унаслідок несприятливих погодних умов та спрацювання систем захисту електромереж учора залишалися без електрики жителі 252 населених пунктів у 10 областях України. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства з надзвичайних ситуацій, відсутня електрика в 59 населених пунктах Кіровоградської області, 54 — Вінницької, 42 — Черкаської, 32 — Полтавської, 21 — Дніпропетровської, 15 — Київської, 12 — Харківської, 9 — Миколаївської, по 2 — в Донецькій та Львівській областях.

Нагадаємо, найбільших збитків зливи завдали населеним пунктам у гірських районах Львівської та Івано-Франківської областей. Цим областям уряд виділив на ліквідацію наслідків стихії 3,5 мільйона та 2,5 мільйона гривень відповідно. У Львівській області з понад 3 х тисяч підтоплених будинків залишаються підтопленими 94. ВІвано-Франківській області з 470 підтоплених будинків залишаються підтопленими 92.

Архаїчний спосіб збирання хліба

Учора Анатолій Соловійчук із малого, на 147 дворів, села Підлужне привіз підводою снопи до комбайна у село Голенишеве Летичівського району (Хмельницька область). «Розповів, що пшеницю жали серпами його дружина й мати, а він в’язав у снопи перевеслами», — повідомив «Дню» директор СТОВ «Прогрес» с. Голенищеве Володимир Федоренко. Товариство за відповідну плату надало одноосібникові послугу з обмолоту пшениці. Обмолот виконав комбайнер «Ниви» Іван Кириченський. Директор «Прогресу» Федоренко вказав, що в сусідньому Підлужному «люди розібрали свої земельні паї та хазяйнують, як можуть». Дехто так само, як Соловійчуки, вдався до призабутого тяжкого й низькопродуктивного способу збирання хліба серпами. «До ціпа, щоб обмолотити снопи, як це діди робили, ще не повернулися», — продовжив Володимир Федоренко. «Соловійчуки підрахували собі, що їм більше зиску буде зібрати вручну з 12-ти соток, ніж комбайна наймати». Анатолій має коня, запряг у воза й привіз снопи для обмолоту. Що ж стосується Голенищевого, то, за словами В. Федоренка, «у нас консерваторів немає — здали паї в оренду засновникам товариства». Голова Летичівської райдержадміністрації Василь Процюк поділяє турботи Соловійчука, що тяжко працює: «Вже мало хто може перевесло зв’язати». Архаїчний спосіб збирання хліба, мабуть, поширення в районі не набуде, сподівається Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Готується I-й Міжнародний фестиваль кримськотатарської культури

У Євпаторії 16 — 18 серпня відбудеться I Міжнародний фестиваль кримськотатарської культури «Дервіза», організатором якого виступають Міністерство культури АРК та Євпаторійський міськвиконком. Як повідомили журналістам у прес-службі меджлісу кримськотатарського народу, розробка сценарію фестивалю триває під керівництвом головного режисера Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру Біляла Білялова. У рамках фестивалю планується проведення фольклорних свят, підготовлених різними національними громадами Євпаторії, народних ігор, виставок народної творчості. Задумується, що до початку фестивалю будуть приурочені відкриття упорядженого скверу імені Ашика Умера та воріт Одун-Базар, які зараз на реставрації. На фестиваль очікується прибуття делегацій з Молдови, Румунії, Туреччини, Кіпру та інших країн. Ашик Умер (1621 — 1707) — відомий середньовічний поет, котрий проживав в Гезлеві (стара назва Євпаторії). Вважається класиком кримськотатарської та османської літератур. Ворота Одун-Базар — східні кріпосні ворота середньовічного Гезлева. Їх називали Одун-Базар капусу (ворота дров’яного базару) — повідомляють Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь, і Кримське агентство новин.

«Україно, давай»

Популярні співаки Наталя Могилевська, Андрій Кузьменко («Скрябін»), Олександр Положинський («Тартак») і Фагот («ТНМК») вирішили підтримати спортсменів національної збірної перед початком Олімпійських ігор у Афінах, записавши гімн. Прем’єра відбудеться на проводах спортсменів перед їхнім від’їздом до Греції. За словами артистів, своєю піснею вони вирішили морально надихнути олімпійців на майбутні перемоги. Запалювальний гімн: «Україно, давай, Україно, перемагай» спільно написали Олександр Положінський і Геннадій Сидоров. Як вважають співаки, звісно, олімпійський девіз: «Головне не перемога, а участь» ніхто не збирається відміняти. Але для нашої країни сьогодні треба більше позитивних емоцій, а золоті, срібні й бронзові медалі та нові рекорди спортсменів додадуть адреналіну вболівальникам України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати