Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

11 квітня, 00:00

Поступка чи хабар? Москва запропонувала Україні $170 млн. за вступ у ЄврАзЕС

Підсумки українсько-російських міжурядових переговорів, що завершилися вчора в Москві, виглядають вельми вражаюче. Підписано протоколи про внесення змін у двосторонні міжурядові угоди про виробничу кооперацію від 24 квітня 1998 року та про постачання товарів за виробничою кооперацією 2002 року. Як сказав російський прем’єр Михайло Касьянов, впродовж одного-двох тижнів буде врегульовано питання газового боргу України перед Росією шляхом передання російській стороні облігацій компанії «Нафтогаз України», випущених відповідно до європейських вимог. Касьянов і Кінах обговорили проект будівництва трубопроводу «Адрія–Дружба», що з’єднає трубопровідні системи двох країн з портами в Хорватії. Узгоджено практично навіть тарифи за транспортування нафти через новий трубопровід, і в червні передбачається підписати всі необхідні угоди, щоб запустити цей проект до кінця року.

Але найбільш сенсаційним було обговорення вимоги Києва до Москви про відмову від стягування ПДВ з постачань російського газу й нафти в Україну. Україна практично отримала відмову. Як повідомив М. Касьянов, Росія готова припинити стягування ПДВ з нафти в разі вступу України до ЄврАзЕС. За словами М. Касьянова, «ціна цього питання становить $170 млн.», однак Росія готова виходити з інтересів стратегічного партнерства. «Якщо ми побачимо адекватний рух у цьому напрямку з боку Києва, гадаю, що зможемо пережити питання про ці $170 млн.», — зазначив М. Касьянов.

Українські амазонки. У них свій парламент

У новообраному українському парламенті жінки становлять усього 6%, що на 2% менше, ніж у попередньому. За таким показником Верховну Раду складно назвати «жіночою», що, схоже, лише стимулює активізацію жіночого руху в Україні. Зваживши на «недопредставленість» прекрасної половини людства у ВР, активістки цього руху виступили з ідеєю створення Громадського парламенту жінок України (ГПЖУ). «У парламент 2002 року обрано поки що лише 22 жінки, тому ми вважаємо, що наш парламент буде вагомим доповненням до основного активу ВР», — заявила спікер ГПЖУ Катерина Ващук. Першим віце-спікером ГПЖУ обрана Олена Золотарьова (радник прем’єр-міністра України з питань паливно-енергетичного комплексу), віце-спікером — Людмила Супрун (народний депутат третього, а тепер уже й четвертого скликання).

Відповідаючи на запитання журналістів щодо спільних витоків ГПЖУ та партії «Жінки за майбутнє», активістки жіночого руху сформулювали такий девіз: «Наша ідеологія — не майбутнє, а сьогодення».

За словами Катерини Ващук, жіночий парламент буде зменшеною моделлю діючого. Він буде однопалатним, матиме у свому складі комітети та нараховуватиме 450 членкинь. Відрізнятиметься жіночий парламент хіба що тим, що його депутатки працюватимуть на громадських засадах, оскільки вони, за висловом їхнього спікера, «є самодостатніми у фінансовому відношенні».

Актив ГПЖУ не заперечує, що альтернативний парламент створено на основі представниць блоку «За єдину Україну!». На думку Катерини Ващук, жінки не повинні декларувати відособленість від чоловіків. «Ми аж ніяк не феміністки і, безперечно, співпрацюватимемо і з чоловіками», — заявила вона. Що ж, така позиція чимось нагадує настрої амазонок, але з більш цивілізованими підходами до справи. Схоже, скоро в Україні запрацює такий собі жіночий парламент на чоловічій основі, повідомляє Ірина КУХАР.

Протест ціною життя

У ніч з 8 на 9 квітня один із учасників акції протесту в Луганську, гірник шахти імені Менжинського 34-річний Віктор Єрмоленко помер у зв’язку із загостренням хронічних захворювань після голодування. Ще з 27 березня 13 шахтарів голодували біля адміністративної споруди холдингової компанії «Первомайськвугілля», вимагаючи погашення боргів із заробітної плати і компенсаційних виплат у зв’язку з втратою працездатності. При цьому акцію протесту підтримують майже 200 колишніх працівників шахти, повідомляє Інтерфакс-Україна . За даними офіційних джерел, у понеділок після обстеження лікарями В. Єрмоленку було рекомендовано, з урахуванням стану його здоров’я, припинити голодування й повернутися додому. Вдома він і помер від ішемічної хвороби серця та загострення хронічних професійних захворювань. Незважаючи на трагічну загибель гірника, інші учасники акції голодування не припинили. А в день похорону товариші В. Єрмоленка збираються принести труну з його тілом до адміністративного будинку холдингу.

Прибутки Національного резервного зростають

Дочірній банк російського Національного резервного банку (НРБ), який лише у вересні минулого року одержав ліцензію на ведення бізнесу, за січень–березень отримав 202 тисячі гривень прибутку (торік 50 тис. грн.). За даними головного бухгалтера банку Світлани Корчинської, активи «НРБ-Україна» за січень–березень знизилися на 3,6 млн. грн. (до 116,7 млн. грн.), тоді як кредитний портфель, навпаки, зріс на 19,7 млн. грн. (до 70,6 млн.грн.). Свідченням зростання автритету серед клієнтів стало зростання депозитів юридичних та фізичних осіб у цьому банку. За січень-березень вони збільшилися відповідно на 19,3 млн. грн. (87%) і 1,6 млн.грн. (64%). Капітал банку збільшився на 200 тис. грн. (до 23,8 млн. грн.). Залучені від акціонерів та вкладників кошти, повідомляють Українські новини, банк має намір спрямувати на збільшення кредитування українських підприємств і розвиток своєї філіальної мережі.

Вибори в 90-му окрузі визнано недійсними

Центрвиборчком України визнав недійсними вибори в 90-му окрузі Івано-Франківської області, де балотувався заступник глави Івано-Франківської облдержадміністрації секретар обласної організації СДПУ(О) Микола Шкрiбляк і переміг кандидат від «Нашої України» Роман Зварич. За словами члена ЦВК Ярослава Давидовича, постанову про вибуття Миколи Шкрiбляка й ще кількох кандидатів з боротьби не було доведено до дільничних виборчих комісій, внаслідок чого у виборчому бюлетені не було відповідної позначки проти прізвищ вибулих кандидатів.

Роман Зварич, якого визнано переможцем у виборах, має намір оскаржити у Верховному Суді рішення Центрвиборчкому. На його думку, ЦВК може приймати таке рішення «у випадках, якщо встановлені порушення вплинули на результати виборів».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати