Перейти до основного вмісту

Євген Марчук запропонував шляхи легалізації тіньової економіки

09 липня, 00:00
«Парламентський контроль за виконавчою владою, особливо у сфері фінансів та демократизації суспільства — чинник, що краще за усе стримує розквіт тіньової економіки», — заявив вчора на прес-конференції у Спілці журналістів України народний депутат Євген Марчук. 

Тіньова економіка в сьогоднішній Україні стала, на його думку, найважливішою не тільки економічною, а і соціально-політичною проблемою. За вітчизняними та іноземними підрахунками, обсяг тіньової економіки складає в нашій державі від 40 до 60 процентів ВВП. Обсяг капіталу, що перебуває за межами України з початку встановлення її незалежності, сягає приблизно $20 мільярдів. Як стверджують українські дослідники, близько 40% працездатного населення мають ті чи інші доходи від тіньової економіки.

Причини її розквіту загальновідомі — податковий тягар, надмірне регулювання державою ринків праці та продукції, недосконале законодавство. Серед наслідків — погіршення інвестиційного клімату, недовіра до керівництва держави як громадян, так і представників іноземних держав.

Боротьба з тіньовою економікою не може полягати лише в адміністративних та каральних заходах. На думку Євгена Марчука, вона, по-перше, неможлива без детального статистичного обліку тіньових капіталів. По-друге, як демонструє досвід інших держав, надзвичайно ефективним методом боротьби з нею є амністія тіньових капіталів як політична, так і правова.

Але, крім досконало продуманого підходу, ця міра потребує зламу загальнонаціональних стереотипів щодо до того, що всі тіньові капітали — кримінальні. Як показують дослідження, більшість з них лише «загнано в тінь». Тому зробити це, на думку Євгена Кириловича, може тільки «новий, щойно обраний», президент, в якого ще великий кредит довіри народу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати