Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Автостанції покращать обслуговування пасажирів
Автостанції України почали покращувати якість послуг, як цього вимагає новий Порядок регулювання діяльності автостанцій. Пасажири тепер можуть ознайомитися з онлайн інформацією автостанцій про кількість проданих квитків та вільних місць — більше 10% обстежених цього року підприємств встановили такі комп’ютерні системи. Це перші результати роботи з перевірки та атестації автобусних станцій, яку проводить Державна адміністрація автомобільного транспорту, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України. Також, кажуть там, на автостанціях тепер можна оплатити надані послуги за допомогою банківських карток. Автостанції, що надають пасажирам можливість використання засобів безготівкового розрахунку, отримали перший та другий класи якості. У місцях відправлення пасажирських автобусів у рейси також встановлюють термінали для продажу квитків. Підприємства, де можна оформити квитки без участі касира, претендують на найвищий атестаційний рівень. Обладнуються квиткові каси і відповідно до потреб пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. Вимоги до автостанцій щодо обслуговування клієнтів із вадами опорно-рухового апарату значно підвищилися. На всіх перевірених автостанційних комплексах вже встановили засоби зв’язку для виклику допомоги для інвалідів. Підприємства також почали облаштовувати спеціальні кабінки для осіб з інвалідністю у вбиральнях. Окрім цього, протягом І кварталу 2011 року в Україні відкрилися і дві нові автостанції в Києві та Рівному. Вони вже отримали свідоцтва про державну атестацію, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Завод із виробництва ядерного палива в Україні побудують за даними російської компанії
Державний концерн «Ядерне паливо» (Київ) купить у російського ВАТ «ТВЕЛ» дозвіл на використання вихідних даних при проектуванні дільниць виготовлення тепловидільних зборок заводу з виробництва ядерного палива в Україні. Як повідомляється на веб-порталі «Державні закупівлі», дані будуть куплені за процедурою з одним учасником за рахунок державних коштів. Планується, що «ТВЕЛ» надасть необхідну для проектування інформацію в травні. Нагадаємо, що в лютому «Ядерне паливо» й «ТВЕЛ» погоджували проект установчого договору про створення в Україні спільного українсько-російського підприємства з виробництва ядерного палива. Уряд України 22 вересня 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого «ТВЕЛ» було визнано переможцем тендеру з відбирання технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. За умовами конкурсу, Україна розраховує отримати контрольну частку в майбутньому підприємстві та наполягає на переданні технології з виготовлення ядерного палива до 2020 року. Введення в експлуатацію нового підприємства передбачається 2013 року.
Нафтогазовий монополіст залучив McKinsey&Co у ролі консультанта проведення IPO
Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» залучила консалтингову фірму McKinsey&Company як консультанта проведення процедур з вибору лід-менеджера планованого первинного публічного розміщення (IPO), повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в ефірі програми «Велика політика» на телеканалі «Інтер». За словами міністра, «Нафтогаз України» в результаті продажу до 25% акцій компанії розраховує залучити мінімум 5—6 мільярдів доларів. «І це за найпесимістичнішими прогнозами», — сказав він, зауваживши, що озвучена під час ефіру оцінка активів українського держхолдингу в 10—12 мільярдів доларів явно занижена. «Нафтогаз України» коштує значно дорожче. Один бізнес транзиту російського газу через нашу територію дає доходу до країни приблизно 3 мільярди доларів на рік», — підкреслив Бойко. Глава Міненерговугілля також додав, що розмістити до 25% акцій «Нафтогазу України» на біржі планується в середині 2012 року. «Проект дуже масштабний, я не думаю, що ми його закінчимо до кінця року, але до середини наступного року це реально», — сказав він. Міністр також виключив припущення, що після виходу на біржу акції «Нафтогазу України» скупить російський «Газпром». «Це неможливо... Я переконаний, що така масштабна операція, яка проводитиметься за консультаціями Світового Банку, або того ж таки Міжнародного валютного фонду, або інших аналогічних організацій, буде абсолютно відкритою й прозорою», — підкреслив Бойко. Голова Міненерговугілля також спростував інформацію про поганий фінансовий стан «Нафтогазу України», зазначивши, що кредитний портфель держхолдингу становить близько 30% обігу — як і у провідних європейських нафтогазових компаній Gaz de France Suez (GDF Suez, Франція) або Eni (Італія). Як повідомлялося з посиланням на голову НАК Євгенія Бакуліна, «Нафтогаз України» планує вийти на IPO в 2012—2013 роках. Залучені кошти підуть на розвиток компанії, збільшення видобутку газу, модернізацію газотранспортної системи.
50% енергоринку Молдови забезпечить українська електроенергія
ТОВ «Пауер Трейд» (Київ), що входить у найбільшу українську приватну енергетичну компанію ДТЕК, з 1 квітня 2011 року почало здійснювати комерційне постачання електроенергії до Молдови, повідомила прес-служба ДТЕК. За словами директора «Пауер Трейд» Андрія Фаворова, передбачуваний обсяг щомісячного експорту в напрямі Молдови становитиме від 75—100 мільйонів кВт/год за умови потужності постачань до 150 МВт. «ДТЕК планує до кінця поточного року забезпечити українською електроенергією 30—50% потреб енергоринку Молдови, чому сприяє сприятлива цінова кон’юнктура. Комерційне постачання електроенергії з України допоможе забезпечити стабільність паралельної роботи енергосистем України та Молдови», — наводяться в повідомленні слова Фаворова. «Пауер Трейд» з липня 2010 року здійснює оформлення підсумкових місячних сальдо-перетоків між енергосистемами України й Молдови в рамках контракту з Energocom. Україна в особі держпідприємства «Укрінтеренерго» припинила комерційний експорт електроенергії до Молдови з початку 2009 року, після того, як Energocom почав заміщати раніше імпортовану українську електроенергію на електроенергію, вироблювану ЗАТ «Молдавська ГРЕС» (Придністров’я). 2008 року на Молдову припало понад третину (2,988 млрд. кВт/год) всього експорту української електроенергії (7,868 млрд. кВт/год).
Випуск газети №:
№59, (2011)Рубрика
Економіка