Перейти до основного вмісту

Постіндустріальне рейдерство

Його об’єктом став уже й український контент-ринок
06 грудня, 00:00

Рейдерство добралося й до представників постіндустріального бізнесу, а саме підприємств, пов’язаних із телекомунікаційними технологіями й послугами.

Цього разу сучасні пірати обрали за жертву донецьке ЗАТ «Фтіком» — «дочку» лідера контент-ринку України компанії «Укрнет» (їй належить 87% акцій ЗАТ). Генеральний директор національного інтернет-провайдера Олександр Герасименко зазначив, що для нього прихід рейдерів у сферу інтернету став повною несподіванкою.

Тактика відома й широко використовується. Директор «Фтікома» й один із акціонерів- міноритаріїв «Фтікома», який є власником лише близько 10% акцій, звернулися до Ворошилівського райсуду. Останній фактично перебрав на себе повноваження акціонерів, заборонивши проводити збори, скорочувати повноваження директора Оводенка, приймати щодо нього кадрові рішення, а також заборонив «Укрнету» будь-які операції з цінними паперами. Потім цей же суд наклав арешт на майно підприємства як захід для забезпечення позову. Представник акціонерів «Укрнету» Костянтин Бідовой дивується, що в документах і позивача, і відповідача представляли одні й ті ж прізвища. Але суд на це жодним чином не відреагував.

У свою чергу «Укрнет» також звернувся до Голосіївського суду міста Києва (за місцем реєстрації) з позовом, в якому вимагав проведення зборів акціонерів «Фтікома». Голосіївський суд цей позов задовольнив, а відповідне судове рішення було передане для примусового виконання Державній виконавчій службі. Збори були проведені й акціонери ухвалили рішення реорганізувати ЗАТ «Фтіком» у товариство з обмеженою відповідальністю. Але вже наступного дня, за словами віце-президента Спілки адвокатів України Петра Бойка, компанія отримала постанову суду про заборону тих рішень, які були прийняті під час зборів. «І це при тому, що порядок денний ніхто не бачив, але все одно заборонили всі рішення порядку денного», — говорить акціонер Бідовой. Щоправда, наприкінці листопада Апеляційний суд Донецької області визнав незаконними й відмінив раніше прийняті рішення Ворошилівського райсуду. Атака рейдерів була відбита. Цього разу. Але де гарантія, що це вдасться зробити й надалі?

Як вважають представники «Укрнету», швидше за все, рейдерську атаку намагається здійснити одна київська фірма, яка спеціалізується на наданні телекомунікаційних послуг. Вони також не виключають, що комусь не подобаються переговори про можливий продаж «Фтікома» компанії «Інком».

Як зазначає Бідовой, «у постіндустріальному бізнесі кадри дуже цінні й знайти їх нелегко». Він же наголошує, що атака на компанію — це атака на персонал, а у випадку з ситуацією на контент-ринку знайти заміну кадрам складно й тому відновити нормальну стабільну діяльність підприємства також значно складніше, ніж «на вагонобудівному заводі». За його словами, вартість такої компанії, як « Фтіком » — це сукупність технічних, кадрових та інших потужностей. Тому подібні атаки працюють на пониження. «Сьогодні компанія коштує не менше чотирьох мільйонів доларів», — говорить Бідовой про « Фтіком ». Але в реальності набагато більше. А рейдерські атаки мають усі шанси її здешевити. Бідовой додає: «Хтось хоче отримати « Фтіком» за безцінь».

На думку адвоката Бойка, одним із розв’язань проблеми рейдерства може стати прийняття вже зареєстрованого в парламенті законопроекту, суть якого можна окреслити кількома словами — «всі корпоративні суперечки мають вирішуватися в суді за місцем перебування емітента». Це в якійсь мірі може захистити підприємства...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати