Перейти до основного вмісту

Афіша

13 квітня, 14:33
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Лісова пісня» — 22 квітня, Національна опера України

У музичній спадщині композитора Михайла Скорульського (1887—1950 рр.) балет «Лісова пісня» посідає особливе місце. Маестро полонив сюжет поетичної драми-феєрії Лесі Українки. «Лісова пісня» — однин із найвидатніших творів української літератури, який захоплює своїм гуманізмом, високим етичним пафосом, пройнятий палкою вірою в поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного. Лібрето написала дочка композитора, в минулому відома балерина Наталя Скорульська (1915—1982 рр.). На київській сцені вперше «Лісову пісню» поставили далекого 1946-го. Потім було ще кілька «прочитань» цієї балетної класики. Нині йде оновлена постановка: хореограф Віктор Литвинов, диригент Аллін Власенко, сценографія Марії Левитської. Головні партії виконають: Тетяна Голякова (Мавка), Ярослав Ткачук (Лукаш), Костянтин Пожариницький (Перелесник) та ін.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Музика проти війни — Одеса (15 квітня), Львів (18 квітня), Київ (22 квітня)


ФОТО З САЙТА BBCI.CO.UK

Масштабний міжнародний проект «Менухін-100» присвячений ювілею одного з найвизначніших музикантів ХХ ст. Слухачі матимуть змогу поринути у творчий світ Ієгуді Менухіна, який казав: «Призначення музики — заперечувати все, що робить людей жорстокими в їхніх думках і почуттях». Скрипка в його руках була «спільницею в боротьбі за людські цінності, високі ідеали і щасливий світ без воєн». У концертах візьмуть участь всесвітньо відомі музиканти — скрипаль і диригент Дмитро Ситковецький (США), піаніст Дмитро Суховієнко (Бельгія). А 21 квітня у Києві в НМАУ заплановано зустріч з видатним французьким режисером, автором фільмів про Менухіна, скрипалем Бруно Монсенжоном, та концерт, у якому прозвучить фортепіанне тріо П. Чайковського «Пам’яті видатного митця» у виконанні Б. Монсенжона і молодих українських виконавців. А 22 квітня, в день 100-річчя І. Менухіна, відбудеться вечір у Філармонії з участю солістів Д. Ситковецького і Д. Суховієнка та Симфонічного оркестру під орудою Романа Кофмана. У програмі лунатимуть твори: Увертюра «Гебріди, або Фінгалова печера» Ф. Мендельсона-Бартольді; Концерт ля мінор для фортепіано з оркестром Р. Шумана; Концерт для скрипки з оркестром Й. Брамса і «Чакона» Й. С. Баха — Н. Рахліна.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Барвисте Закарпаття» — 15 квітня, Музей сучасного мистецтва України


ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ВИСТАВКИ

В експозиції представлять свої роботи п’ять майстринь: Людмила Боршош-Літун, Світлана Кирлик, Вікторія Манайло-Приходько, Наталія Мирончук та Андрея Павук. Кожна художниця має досвід участі в міжнародних та всеукраїнських виставках, завдяки яким здобула заслужене визнання. Роботи цих мисткинь закарпатської школи живопису об’єднані різнобарв’ям, красою та нескінченною любов’ю до рідного краю. Виставка триватиме до 15 травня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати