Перейти до основного вмісту

Афiша

28 травня, 09:09
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Дон Кіхот» із зіркою з Лондона Катериною Ханюковою — 5 червня у Національній опері України

Балет «Дон Кіхот» — одна з найбільш життєстверджуючих, яскравих вистав київської сцени, де оживають герої Сервантеса завдяки хореографії легендарного Маріуса Петіпа, Олександра Горського і Касяна Голейзовського в інтерпретації балетмейстера Віктора Литвинова. Начитавшись лицарських романів, Дон Кіхот (Сергій Литвиненко) вирушає мандрувати, щоб подвигами прославити своє ім’я. Зброєносцем він призначає відданого йому Санчо Пансу (Микита Соколов), людину тверезу і до мріяння не схильну, та побачивши Кітрі (Катерина Ханюкова), Дон Кіхот уявляє її прекрасною Дульсінеєю, яку він бачив у своїх мріях та обрав «Дамою свого серця»... У балеті Дон Кіхот виступає другорядним персонажем, а сюжет зосереджений на любовній історії Кітрі і Базиля, які танцюють свої варіації на міській площі.Партію Кітрі виконає екс-киянка, нині прима театру Британського національного балету Катерина Ханюкова, яка емоційно передасть характер красуні, а її партнером виступить Віктор Іщук (Базіль), соліст Національної опери. Вистава «Дон Кіхот» притягує глядачів національно-яскравою та емоційної музикою Л. Мінкуса, складними і різноманітними партіями, феєрверками танців, яких немає в інших класичних балетах (диригент Герман Макаренко).


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Насолода» Габріеле Д’Аннунціо — італійська класика українською мовою

У видавництві «Фоліо» в українському перекладі вийшов роман «Насолода» класика італійської літератури зламу ХІХ—ХХ стст. Габріеле Д’Аннунціо. Поет, прозаїк і драматург, військовий льотчик, авантюрист, вишуканий, богемний, розбещений та химерний, він продовжує бентежити і привертати увагу й сьогодні: чого лише варта, зрештою, історія захоплення загоном на чолі з Д’Аннунціо хорватського міста і проголошення там «республіки» — хіба не актуально? Роман «Насолода» було написано 1889 р., і належить він до трилогії «Романи Троянди». Головний герой — молодий аристократ Андреа Сперелі. Його життя у вишуканому світі антикваріату приречене на вічну «спрагу насолоди» та колекціонування розкішних предметів мистецтва і гарних жінок, які проходять через його альков і зникають, залишаючи йому лише нудьгу та прагнення неймовірних пригод... Подробиці світського життя, детальні описи архітектури, скульптур, картин, розлогі елегійні вірші, натяки на численні твори мистецтва — пояснити деякі з них неспроможні й найдокладніші примітки, описи душевних поривань — усе це створює атмосферу характерного тексту доби високого декадансу. Варто в цій книжці відзначити цікаву та розлогу передмову Оксани Пахльовської, яка розповідає про постать Габріеле Д’Аннунціо та про добу, в якій жив і творив класик італійської літератури.


ГРАФІКА ЯКОВА ГНІЗДОВСЬКОГО — У НАЦІОНАЛЬНОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ


ФОТО З САЙТА VGOLOS.COM.UA

До 100-річчя від дня народження видатного українсько-американського художника 29 травня у Києві буде відкрито виставку, яку організували Національний художній музей, Посольство США в Україні, Мінкульт та фундація «Відкрита Україна». Яков Гніздовський — уродженець Тернопільщини, котрий свого часу емігрував до Америки й підкорив світ своїм багатогранним талантом і новаторським підходом у мистецтві. Його твори представлені як експонати в ключових музеях на різних континентах. Значно випередивши свою епоху, митець посів почесне місце в пантеоні українських геніїв. Його мистецтво дійсно новаторське. Воно вражає сучасників, поєднуючи в собі вічне, досконалу техніку і любов до всього живого. Нагадаємо, ім’я Я. Гніздовського повернулося до українського глядача десять років тому, коли в Україні почали масштабно представляти твори зі спадщини митця, а прах художника було перепоховано у Львові на Личаківському кладовищі, після того як він двадцять років покоївся у Нью-Йорку...
Виставку у столиці можна відвідати до 5 липня.


ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Трубач» — 1 червня у кінотеатрі «Ліра»


ФОТО З САЙТА OKINO.UA

Це повнометражна сімейна комедійно-музично картина режисера Анатолія Матешка. Фільм розповідає про юного трубача дитячого естрадно-духового оркестру Миколу Шевченка (цю роль виконує хлопчик Леонід Шевченко). Він не тільки талановито грає, а й пише власну музику і цим привернув до себе увагу всесвітньо відомого музиканта Юджина Гайсина, котрий гастролює в місті. Це фільм про суперництво двох дитячих оркестрів, де все як у дорослих -і любов, і інтриги, і заздрість, і добро, яке перемагає зло. У ролях: Олексій Горбунов, Нонна Гришаєва, Володимир Горянський, Рімма Зюбіна, Леонід Шевченко, Поліна Тарасенко та інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати