Перейти до основного вмісту

«Хіба можна замінити таку потужну постать у музиці?»

У Львові померла відомий музикознавець Стефанія Павлишин
05 січня, 17:12

Про відхід  члена Спілки композиторів, доктора наук, професора, члена правління Національної Спілки композиторів України, дійсного члена Наукового Товариства Шевченка, почесного академіка Національної академії мистецтв України – Стефанії Стефанівни Павлишин (20 травня 1930 – 5 січня 2021) повідомила у соціальних мережах професор мистецтвознавства, музичний критик Любов Кияновська. «Щойно померла легендарна українська музикознавця Стефанія Павлишин. Вічна пам'ять», – зазначено на ФБ-сторінці Любові Кияновської.

«Серед найважливіших тем наукових праць Стефанії Павлишин особливе місце посідають проблеми композиторської творчості ХХ ст. в усіх можливих аспектах – історико-соціальному, естетичному, філософському, – розповідає старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Роксоляна Мисько-Пасічник. – Вона розглядала як мистецькі явища, які відкривали сучасну епоху в музиці: творчість американського композитора Чарльза Айвза, експериментальні пошуки метра нововіденької школи Арнольда Шенберга, так і художні звершення останніх десятиріч, серед них – стильову еволюцію американських авторів Джорджа Крамба, Джона Кейджа, Мортона Фелдмена та інших, приділяла особливу увагу слов’янським школам, польській і чеській. Окреме місце посідала в її дослідженнях українська музика, представлена у широкому і різноплановому історичному ракурсі – від галицької школи кінця XIX ст. до творчих звершень останніх років, поданих крізь призму світового мистецького процесу, у тісному взаємозв’язку з ним, але водночас трактованого як неповторний вияв національного духу, до найновіших процесів, які формують обличчя національної музичної культури сьогодення».

У доробку Стефанії Павлишин – близько 20 монографій, зокрема – про Дениса Січинського, Василя Барвінського, Валентина Сильвестрова, Ігоря Соневицького, Мар'яна Кузана, Чарльза Айвза, Арнольда Шенберга, також – понад 300 статей.

«День» чнеодноразово звертався до наукових розвідок Стефанії Павлишин. Приміром, зовсім нещодавно, коли ішлося про прем’єру концертного виконання опери Стефанії Туркевич- Лісовської «Серце Оксани», що її кілька тижнів тому представили на сцені Львівської національної філармонії.

Інформація про смерть Стефанії Стефанівни з'явилася менше години тому, а соціальні мережі вже рясніють співчуттями.

«Ірина Довгалюк Яка втрата! Це ціла епоха! Неймовірно важко! Вічная пам'ять!

Христина Михайлюк Вічна пам'ять НАДЗВИЧАЙНІЙ людині! Співчуття рідним...

Volodymyr Pasichnyk Світла і велика людина залишила цей світ. Вічна пам'ять.

Мар'яна Почапська Ми осиротіли. Вічна і світла пам'ять!!

Violetta Dutchak Неймовірно шкода. Це ціла епоха українського музикознавстаа. Вічная пам'ять...

Ганна Гаврилець Дуже сумно! Відходять видатні особистості, а хто залишається після них? Хіба можна замінити таку потужну постать у Музиці? Ні! Це неможливо! Ми втрачаємо і дуже сильно втрачаємо! ...Дорогому Вчителеві світла і вічна пам'ять! Царство Небесне її безсмертній Душі!

Наталія Дитюк Стефанія Стефанівна... ЛЮДИНА! Усвідомлювати важко, що ваш життєвий шлях повів на небеса.... Ви справжня і я вас люблю...Спочивайте з Богом!...

Ольга Маслій Вічна пам'ять, Царство Небесне ......жаль безмірно, її наука живе в нас!!! Велика подяка їй за це!!!».

«День» висловлює щирі співчуття родині пані Павлишин.

Світла пам'ять про вас, Стефаніє Стефанівно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати