Перейти до основного вмісту

Літак, кумири й фото

Сьогодні в Музеї сучасного мистецтва відкриють виставку «Зірки між небом та землею»
17 квітня, 18:36
НА ЗНІМКАХ ФОТОВИСТАВКИ НЕ ТІЛЬКИ ЗНАМЕНИТІ ЛЮДИ, А Й НІКОМУ НЕВІДОМІ ПАСАЖИРИ, КОТРІ ОБРАЛИ ЛІТАК ЯК ШВИДКИЙ І ЗРУЧНИЙ ВИД ТРАНСПОРТУ / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ФРАНЦУЗЬКОГО ІНСТИТУТУ В УКРАЇНІ

В експозиції представлені чорно-білі світлини 1955-1971 рр., на яких зображені кумири того часу: Бріджіт Бардо, Френк Сінатра, Марлен Дітріх, Альфред Хічкок, Федеріко Фелліні, Ів Сен-Лоран, Шон Коннері, Шарль Азнавур, Серж Генсбур і Джейн Біркін та інші знаменитості, які були пасажирами Air France. Як розповіли «Дню» організатори виставки, фотографи агентства Tele Photos мали привілей знімати зірок на злітній смузі або в салоні літака, навіть піднятися на диспетчерську вежу й спостерігати за рухом літаків по руліжних доріжках! Або попросити диспетчерів зупинити літак у кінці злітно-посадочної смуги для того, щоб піднятися на борт і, наприклад, сфотографувати легендарну оперну примадонну Марію Каллас ще до того моменту, коли її зустріне біля трапа літака натовп фотокорів із різних ЗМІ. Єдиною умовою, яку мали виконувати фотографи, це обов’язкова присутність у кадрі борту лайнера Air France.

Цікаво, якою була Франція 1950-х? Це епоха великих гвинтових лайнерів, справжніх «повітряних кораблів». 1956 року відкрився новий аеровокзал в Орлі. Рекламники компанії Air France вирішили використовувати світову популярність своїх знаменитих пасажирів для того, щоб привернути увагу ширшого кола громадськості до авіасполучення. Саме в цей час зароджується проект створення «галереї зірок», що стала своєрідним історичним свідченням епохи гвинтових лайнерів, аж до появи реактивних літаків.

Зйомки розпочалися 1955 р., агентство «Теле Фото» (Tele Photos) надало в розпорядження компанії фотографа-портретиста, щоб він зробив знімки знаменитостей, артистів, діячів науки, мистецтва і політики, які користуються аеропортом Орлі. Упродовж десяти років у цій якості виступав Ролан Брієн, який починав свою кар’єру помічником знаменитого Сема Левіна, зустрічаючи зірок біля трапу літака зі своїм «Роллефлексом» із подвійним спалахом. Завдяки його вмінню ладити з людьми знаменитості охоче погоджувалися позувати. Так само успішно до 1971 року працювали й інші фотомайстри: Асія, Філіпп Формезон, Клод Агостіні, Філіпп Бріа та Жан Генe.

Ця виставка світлин, яку можна побачити в Києві (за програмою фестивалю «Французька весна в Україні») створена відділом Історичної та Культурної спадщини авіакомпанії Air France, відтворює один з розділів історії авіакомпанії. Експозиція надає можливість погляду мандрувати сторінками хроніки перших років цивільної авіації, багатої на пригоди і сповненої незвичайних ситуацій. А на знімках не тільки знамениті люди, а й нікому не відомі пасажири, котрі вибрали літак як швидкий і зручний вид транспорту. А ще це долі людей, переплетені з літописом розвитку авіації. Виставка проходить за підтримки Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Україні. Експозицію можна побачити до 30 квітня.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати