Перейти до основного вмісту

Вже вдев'яте!

У Львові відбудеться фестиваль «Відкриваємо Падеревського»
03 листопада, 19:58

Події музичного форуму з присвятою видатному польському піаністу, композитору, політичному та суспільному діячу Ігнацію Яну Падеревському (1860–1941) розгортатимуться 6 – 15 листопада на сцені Львівської національної філармонії, але не тільки (також віртуально, що пов’язано з карантинними обмеженнями, і у храмі). Як і кожного року, за доброю традицією, у концертах братимуть участь польські та українські виконавці та колективи.

Організатор міжнародного заходу – польсько-українська фундація імені Падеревського у співпраці з філармонією ім. Мирослава Скорика.

В інституції розповідають, що саме у Львові піаніст Ігнацій Ян Падеревський зіграв свої перші концерти (у 1887 та 1889 рр.), а вже після тріумфальних гастролей світом, у червні 1902 року, його виступ на сцені Скарбківського театру (тепер – Театр ім. Марії Заньковецької) зібрав аншлаг! Через 8 років, 1910-го, з нагоди 100-річчя від дня народження Фридерика Шопена, Падеревського зустрічали у Львові вже як справжнього спадкоємця видатного польського романтика! Саме у місті Лева відбулися прем’єри його композицій, серед яких знаменита симфонія «Polonia» та опера «Манру», яка, як і через сто років, помандрувала світом зі Львова.

Розпочнеться фестиваль-2020 у 160-й день народження Падеревського, 6 листопада, і це буде онлайн-концерт о 20.00 на честь патрона заходу – «Vivat, Paderewski!», під час якого у спільній події об’єднаються молоді віртуози з України, Польщі та США. У програмі вечора – твори Падеревського, Скорика, Кюї, Пуленка, Берковича, Шостаковича, Рахманінова, Римського-Корсакова, Турини, Шопена і Мошковського.

11 листопада у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича у виконанні провідних львівських музикантів прозвучать композиції, написані Падеревським для різних складів – камерного оркестру, голосу, скрипки та фортепіано. Йдеться про концерт «Незалежна» – Класично з Падеревським». Виконавці – камерний склад Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії (диригент – Роман Кресленко), Людмила Осташ (сопрано), Микола Гав'юк (скрипка) та Маріанна Гумецька (фортепіано). Один із елементів програми – аранжування музики Падеревського композиторами Мирославом Скориком та Кшесіміром Демським.

Наступна подія, 12 листопада, також буде віртуальною, в онлайн-трансляції, і це – авторський проєкт «Повернення Манру». Режисер постановки – Василь Вовкун, диригент – Наталія Пономарчук, сценограф – Наталія Клісенко, художник костюмів – Жанна Малецька.

В анотації фестивалю зазначено, що прем’єра «Манру» відбулася 2018 року (спочатку – в Києві, згодом – у Львові). 2019-го твір з великим успіхом презентували у США. Американська постановка відбулась завдяки творчій співпраці провідних польських та українських оперних солістів, а також артистів оркестру і хору Львівської національної філармонії під керівництвом Володимира Сивохопа.

Завершиться форум 15 листопада – концертом, присвяченим Року Івана Павла ІІ. Відбуватиметься подія, а вхід на неї – вільний, у львівському Латинському кафедральному соборі о 19.00. Літературно-музична програма вечора складатиметься з творів, пов’язаних з постаттю Івана Павла ІІ, з його поезією, улюбленими музичними композиціями – від епохи бароко до сучасності (Зєлєнького, Монюшка, Падеревського, Гурецького та Шимановського).

Детальніше про виконавців, що братимуть участь у завершальному концерті форуму, та загалом про перебіг фестивалю «Відкриваємо Падеревського» можна дізнатися на офіційних сайтах Львівської філармонії імені Мирослава Скорика та Польсько-української фундації імені Падеревського.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати