КОРОТКО
КОРОТКО Присвоїти "почесне" звання "злочинець" У наступних виборах, імовірно, багато хто з кандидатів використовуватиме для агітації гасла боротьби зі злочинністю. Навіть голова Національного бюро розслідувань Василь Дурдинець, котрий наразі не помічений у передвиборних баталіях, грозився ще в грудні покласти край злочинним угрупованням. Кореспондент "Дня" В'ячеслав ЯКУБЕНКО попросив першого заступника голови парламентського Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією Івана БІЛАСА прокоментувати такі заяви:
- Ставити перед собою подібні завдання, м'яко кажучи, нерозумно. Це вже військова тактика. Завдання на повне знищення кримінальної злочинності ставили впродовж 70 років. Виконання таких наказів закінчилося розростанням буйним цвітом організованої злочинності, корупції, що у поєднанні утворює мафіозно-корумповані клани. Нині вони відверто прагнуть захопити політичну владу.
Цього повного знищення ніколи не буде. Треба встановлювати, в першу чергу, контроль над криміналітетом в Україні. Друге - локалізувати нині існуючі злочинні угруповання. Третє - ефективно знешкоджувати, притягуючи до кримінальної відповідальності лідерів найбільш небезпечних кримінальних угруповань. Вони є на обліку в спеціальних підрозділах Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України.
Нам постійно заявляють, що всі кримінальні авторитети відомі. Якщо відомі - підтвердіть за допомогою документів їхню протиправну діяльність, забезпечте доказову базу й направте ці матеріали на розгляд суду. Тільки суд може присвоїти "почесне" звання "злочинець".
КОНТАКТИ Німецькі соціал-демократи не ділитимуть Європу на Захід та Схід Віктор ЗАМ'ЯТІН, "День" Під час зустрічі з лідером СДПУ(о) Василем Онопенком заступник голови соціал-демократичної фракції Бундестагу Гюнтер Ферхгойен заявив, що делегація його партії виконала основні завдання під час перебування в Києві 21-23 січня.
По-перше, соціал-демократи України та Німеччини домовилися про співробітництво своїх партій та координацію дій під час передвиборних кампаній у березні в Україні та у вересні в Німеччині. По-друге, за словами німецького соціал-демократа, "ми будемо беззаперечно підтримувати європейську орієнтацію України". Ферхгойен вважає, що його партія має надзвичайно великі перспективи перемогти на парламентських виборах. І відтоді СДПН проводитиме щодо Києва політику, згідно з якою Україна є європейською державою, а Європа потребує України, бо не буде без неї повною.
У разі перемоги на виборах у німецьких соціал-демократів не буде окремої східної політики, а лише європейська, і в цьому контексті розвиватимуться й відносини з Україною. Тісні контакти між соціал-демократами Європи Ферхгойен вважає найбільшим політичним пріоритетом, із огляду на те, що соціал-демократичні партії є правлячими в 12 із 15 країн Європейського союзу.
В Україні ж німецькі соціал-демократи всіляко вітають утворення таких політичних структур, які б гарантували стабільність. У цьому контексті Ферхгойен вбачає надзвичайно добрі перспективи для українських соціал-демократів.
ЛЮДИНА РОКУ До "Прометея" лише крок Олександр БЄЛЕНЬКИЙ, "День" Учора стали відомі лауреати загальнонаціональної програми "Людина року-97" у 24 номінаціях.
Щоб не страждати від вдаваної скромності, одразу ж порадуємо читачів "Дня": наша газета вийшла на фінішну пряму. Тепер лише від рішення Вищої академічної ради (ВАР) залежить, у чиї руки потрапить головний приз "Прометей-престиж" у номінації "Газета року".
Долю претендентів таємним голосуванням вирішать члени ВАР, яку 16 січня цього року очолив міністр у справах науки і технологій України Володимир Семиноженко. Одним із перших рішень нового складу ради стала відмова від номінації "Відкриття року", що зумовлено неконкретністю критеріїв оцінки для висунення конкурсантів. Новацією завершального етапу програми стало подання лауреатів в алфавітному порядку, без зазначення конкретного лідера. Про них громадяни України зможуть дізнатися лише під час церемонії нагородження, яка транслюватиметься 7 березня у прямому ефірі на УТ-1.
Про деякі нюанси загальнонаціональної програми "Людина року-97" та її перспективи розповідає генеральний продюсер Аркадій Райцин:
- Насамперед про порядок визначення переможців. Якщо хтось, за оцінками експертів, лідирував із величезною різницею в балах, то навіть ВАР не має права перемістити на першу позицію того, хто йде другим. Учасник у кількох номінаціях може одержати лише одного "Прометея".
- Що було критерієм для висунення на звання "Газета (журнал, телепрограма) року": наклад, популярність, рівень професіоналізму?
- Передусім, громадська популярність. Але перевага віддається не тим виданням, що їх просто читають, чи тим, що мають великий наклад, а тим, що мають свою позицію, свій електорат читачів і високий професійний рівень.
- На які нововведення треба сподіватися 1998 року?
- Природно, відбудеться ротація номінацій: якісь відпадуть, виникнуть нові, оскільки кожен рік має своє певне забарвлення. Але їхня кількість не перевищить 25 - 27. Для визначення лауреатів буде створено спеціалізовані групи з урахуванням професійної компетенції експертів: суспільно-громадська, економічна, культурологічна і подієва. Дуже багато побажань щодо введення "дитячих" категорій для виробників, засобів масової інформації т. ін. Але в нас ніколи не буде номінації зі знаком "мінус". Хоча були пропозиції запровадити щось, на кшталт "Скандал року", "Компромат року".
Випуск газети №:
№13, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»