Перейти до основного вмісту

Чи сфальсифіковано голосування у Верховній Раді?

22 жовтня, 00:00

Комісію створено з ініціативи депутата Володимира Моїсеєнка влітку цього року (цікаво, що голова Комітету з питань регламенту нічого не знає про її існування). У депутатів було дві претензії до системи: «неправильний» підрахунок голосів при поіменному голосуванні та «несправедливе» формування списку для виступу з місця. Востаннє систему звинувачували минулого тижня комуністи Донченко та Синченко, голоси яких система зарахувала на підтримку уряду. Аналогічні закиди виникали за весь час функціонування «Ради». З 1991 року створювалося багато комісій для перевірки, але порушень не виявлено. Голова теперішньої комісії (в неї увійшло по одному депутатові від кожної фракції) комуніст Леонід Стрижко поки що тримає в таємниці зміст свого майбутнього виступу, але обіцяє, що політичний резонанс буде значний, а подробиці читачі «Дня» дізнаються першими. Єдина подробиця, яку довірили журналістові газети: комісія пропонуватиме встановити на пульті кожного депутата три різнокольорові лампочки: «за», «проти», «утримався» — для самоконтролю.

Головний конструктор системи «Рада» Анатолій Морозов заявив «Дневі», що будь-які фальсифікації результатів голосування неможливі. На думку Анатолія Олексійовича, хтось просто голосує за велінням совісті, але після закидів колег змушений усе звалювати на «Раду». Що ж до запису на виступ, недовіра депутатів доходить до анекдотичної: перевіряти роботу авторської розробки українських вчених прохали вже «Майкрософт». А доступ у систему зовнішніх «гакерів» неможливий, оскільки вона є локальною і до «Інтернету» не підімкнена. Такої ж думки й голова ВР Олександр Ткаченко: «Рада» за попередні чотири роки не припускалася помилок. Я думаю, що й зараз цих помилок немає».

До речі, така ж система працює в парламентах Узбекистану й Таджикистану, у ВР Криму та Київраді. І ніде претензій немає. У нас іноді дійсно трапляються «зависання», але не без участі самих депутатів: то «виколупають» мікрофон, то наб’ють лушпиння в щілини. Та й система з 1991 року вже застаріла, розробники давно пропонують новий варіант: навіть з окремою системою для таємного голосування й тими самими лампочками (їх уже встановлено в Київраді). У ВР немає коштів і через це стара система може зупинитися кожної миті. Хоча розробники й стверджують, що «Рада» окупається за три місяці.

№202 22.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати