Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Подарунок волонтеру

29 травня, 21:09

За останні роки слово «волонтер» стало для українців майже рідним, часом жартують – треба День волонтера оголосити національним святом. Тепер вже до нас варто їхати за досвідом волонтерського руху, адже явище це міжнародне.

В середині минулого року в Україні поновив свою діяльність Корпус Миру США. Щоправда, не у всіх областях – переважно на заході та в центрі країни, чи не єдине виключення – Чернігівська область, розташована на північному сході. Йшлося про свого роду визнання відомою міжнародною інституцією рівня безпеки, достатнього для роботи. Більше того, до Чернігова повернулися підготовчі курси, які проходять всі волонтери під час перших місяців перебування в країні. Таким чином, в місті над Десною американці знайомляться з країною, тут отримують першу інформацію та враження. Хочеться, аби вона була об`єктивною та максимально грунтовною, водночас стислою, такою, що спонукає до самостійних роздумів. Зрештою, їм жити разом з нами два чи навіть більше років – тож, як годиться хорошим господарям, необхідно пояснювати що тут, до чого і чому. Без непотрібних прикрас і приховувань та водночас гідно.

Звідси народилася ідея – подарувати одному з волонтерів три англомовні книги з серії бібліотеки газети «День», а саме збірки статей: «День та вічність Джеймса Мейса», «Україна Incognita», «Котел». Минулої п`ятниці видання були передані редакцією газети Кайлу Колду, який залишився працювати в чернігівській громадській організацій «Сіверський інститут регіональних досліджень» та нині активно допомогає новій групі співгромадян адаптуватися до проживання та діяльності в Україні.

Первісно планувалося передати лише одну книгу – публіцистику Джеймса Мейса, адже це американський погляд на Україну, що грунтується на фундаментальних знанням, сумлінні людини та надзвичайно емоційному сприйнятті. Мабуть, його спосіб мислення все ж таки ближчий до волонетрів Корпусу Миру США, ніж українських авторів. Таке собі спілкування земляків, наставницто під час знайомства з новим світом та реаліями країни перебування, часом – доволі дивними, іноді – шокуючими. Це треба робити, адже рівень розуміння проблем сучасною України, їх витоків та масштабів, навіть серед позитивно налаштованих іноземних громадян, є дуже різний. Часом їх може збити з пантелику зовні відносно благополучна картинка – незважаючи на війну. Але ж це не так. Або ж формальна сторона справи.

Та  після спілкування з журналістами в редакції перелік був розширений за рахунок давної й сучасної історії (чи, в останньому випадку, скоріше політології, якщо мовиться про «Котел»). Вийшла свого роду трилогія – оприлюднені в різні роки кожна з книжок по своєму висвітлює минуле та сьогодення України, її ототчення. Разом збірки охоплюють, фактично, всю історію українського народу, але не суцільно – за формою вони нагадують мозаїку,  штрихи до потрету країни та її народу. Це видання для нинішніх або ж потенційних друзів та союзників України, всіх, хто небайдуже ставиться до минулого, сьогодення і майбутнього «кривавих земель» – так, принаймні, їх визначив відомий сучаний дослідник Тимоті Снайдер.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати