Історик з Єльського університету презентувала книгу про події в Україні

Книга «Українська ніч: особиста історія революції» (The Ukrainian Night: An Intimate History of Revolution) являє собою розповідь історика Марсі Шор з Єльського університету про повстання 2014 року в Україні і про його наслідки - про смуту, яка виявилася одночасно стихійною і виключно раціональною, торкнувшись різних мов, релігій, національностей, версій історії і бачення майбутнього. Про це пише The Economist.
Марсі Шор коротко описує події кривавого минулого України і значущі події поточного періоду: крах помаранчевої революції 2004 року; президентство Віктора Януковича, якого багато хто вважає бандитом; терор, який він розв'язав проти протестуючих в Києві, і його втечу в Росію; анексію Криму і ту війну, яку Володимир Путін розпалив на Донбасі. Книга пані Шор не є ні репортажем, ні звичною історичною працею. Шор не була на Майдані - київському Майдані незалежності, що стала епіцентром революції - і вона не відвідувала лінію фронту. Замість цього в своїх коротких медитативних главах, які добре відображають уривчасті спогади її героїв, вона намагається зберегти почуття людей, які пережили серйозне потрясіння.
«Премодерн якимось сюрреалістичним чином пресікався з постмодерном: військові командири користувалися Твіттером», - пише Марсі Шор про тогочасні події.
Пані Шор вважає сюрреалізм, який знайшов втілення в цій війні, виявом глибокого культурного розриву. На Заході люди як правило вважали, що «на реальність накладені певні обмеження», тоді як «жителі Східної Європи були переконані, що все можливо». У невеликій, але дуже сильній книзі пані Шор закладений страх перед тим, що цей розрив поступово скорочується і скорочується зовсім не так, як хотілося б революціонерам: «Можливо, саме Україна з її всеосяжною пропагандою і збоченою політикою ідентичності, є передвісником майбутнього Заходу , а зовсім не навпаки».
За словами історика пані Шор, в Україні ультраправі, чия діяльність і плани викликають у інших країн найбільше побоювань, показали більш низькі результати на виборах в порівнянні з їх колегами у Франції і Австрії. «Неначе Європу переслідує привид Фрейда, - пише вона. - Інші країни дивляться на Україну крізь проекційний об'єктив, намагаючись приписати іншим те, з чим вони не можуть змиритися у самих собі».
Обсяг книги - 320 сторінок. Вартість, вказана на сайті The Economist - 26 доларів.