Перейти до основного вмісту

Керівник вінницького військово-медичного шпиталю заявив, що не збирається звільнятися

09 червня, 20:05
Фото автора

До Дня медичного працівника начальник Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, полковник медичної служби Сергій Петрук скликав брифінг. Розповідаючи про роботу військового шпиталю, він зауважив, що за три роки війни госпіталь прийняв на лікування кілька тисяч бійців АТО. Усі вони, незалежно від складності поранення, яке отримали на передовій, залишилися живі. При цьому більшість з них продовжили службу у Збройних Силах України.

«Упродовж трьох років війни 59-ий мобільний госпіталь, який підпорядковується нашому шпиталю, пролікував майже 14 тисяч бійців АТО (у 2014 році було 3250 хворих, в 2015 – 3492, в 2016 році – 3442, а за півроку 2017 року – 1547 пацієнтів). І це лише стаціонарні хворі, не враховуючи амбулаторних пацієнтів та місцевих жителів,– зауважує Сергій Петрук. – Військово-медичний центр у Вінниці за аналогічний період прийняв і пролікував понад 6 тисяч АТОвців. Найбільше пацієнтів із зони АТО було у 2015 році, найменше у нинішньому – за півроку 2017 року в госпіталі отримали допомогу 156 бійців. Зараз на лікуванні в шпиталі 8 військовослужбовців із АТО. Жоден воїн, який прибув на лікування із передової, не помер. Хоча за минулий рік ми мали чотири втрати, але померлі військовослужбовці в зоні проведення АТО не служили. Двоє з них отримали травми несумісні з життям внаслідок ДТП. Один помер через механічну асфіксію, ще один був хворий на СНІД».

Враховуючи те, що в країні напружена ситуація із забезпеченням лікарських засобів, полковник Петрук повідомив, що на сьогодні шпиталь забезпечений медикаментами на 78 %. Проводити тендери стає дедалі складніше, бо оптові постачальники медикаментів не зацікавленні брати участь у торгах з невеликими сумами.

«Ми не провели два тендери в цьому році, оскільки на них виходили лише по одному учаснику. Але ми очікували, що така ситуація може виникнути, тому в листопаді минулого року закупили більше ліків і таким чином зробили запас, – продовжує Сергій Петрук. – На сьогодні з 20 мільйонів гривень, які нам виділено на придбання ліків, було проведено процедуру закупівлі на 8,9 мільйонів гривень. Нас попередили, що 6,25 мільйони гривень заберуть на закуплю мобільних аптечок, які потрібні на передовій. Але сподіваюся, що у другому півріччі нам добавлять бюджет. Адже на місяць, щоб забезпечити усі категорії хворих медикаментами, необхідно в середньому 2,8 мільйони гривень».

Прокоментував Сергій Петрук і інформацію про його звільнення, яка кілька днів тому поширилася у соціальних мережах.

«У травні мені виповнилося 60 років. На ювілей безпосереднє керівництво висловило пряме побажання, мовляв, пора відпочивати, але на заслужений відпочинок я не збираюся. За результатами військово-лікарської комісії, яку я проходив у головному військово-клінічному госпіталі міста Києва, було чорним по білому написано: «придатний до військової служби». Тому писати рапорт на звільнення за віком я не буду, бо виходить що втікаю від обов’язку тим паче у таких час, – коментує начальник шпиталю. – Не подумайте, що я тримаюся за посаду. Зовсім ні. На посаді начальника військового госпіталю я пропрацював 28 років. Керував різними госпіталями і у різних містах. Тому розумію, що керівника такого військового закладу треба виховати, щоб він користувався авторитетом у колективі, а не призначати зверху заради крісла й амбіцій».

На завершення розмови Сергій Петрук повідомив, що 16 червня з нагоди Дня медичного працівника у військовому шпиталі пройдуть урочистості та святковий концерт.

Записала Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати