Олімпіада-2018: Підсумки шостого змагального дня

У корейському Пхьончхані сьогодні розігрували дев’ять комплектів нагород. На жаль, українців серед призерів знову не виявилося.
Черговий провал українських біатлоністів
15 лютого відбулися індивідуальні гонки біатлоністів: жінки долали дистанцію 15 кілометрів, а чоловіки –20. Гонка у жінок була визначальною, перш за все, для Юлії Джими. Задля того щоб українка потрапила до мас-старту, їй потрібно було потрапляти на подіум. Але цим шансом спортсменка не скористалася. Джима програла і ногами, і в стрільбі (заробила дві штрафні хвилини). Найкраще для Юлії склалося лише останнє коло, на якому вона завдяки швидкості змогла зберегти двадцяту позицію. Поступилася наша спортсменка майже 3,5 хвилини переможниці – спортсменці зі Швеції Ганні Еберґ, яка подолала дистанцію за 41 хвилину 7,2 секунди, не припустившись жодного промаху на чотирьох вогневих рубежах. Срібну медаль завоювала словацька біатлоністка Анастасія Кузьміна, яка двічі схибила, поступившись Ганні Еберґ 24,7 секунди. Для Анастасії це вже друга нагорода на Олімпіаді-2018 – вона має «срібло» у гонці переслідування. Бронзову нагороду виборола німкеня Лаура Дальмайєр, маючи один промах. Зауважимо, що у Пхьончхані 24-річна біатлоністка раніше виграла «золото» у спринті та в гонці переслідування.
Таким чином, Україну в мас-старті представлять дві біатлоністки — сестри Віта і Валя Семеренко, які увійшли до топ-15 загального заліку Кубка світу. Мас-старт у жінок запланований на 17 лютого.
На жаль, знову невдало виступили в індивідуальній гонці біатлоністи-чоловіки. Бездоганну стрільбу продемонстрував Артем Тищенко, але через повільний хід він фінішував 29-м. Володимир Семаков з одним промахом зайняв 30-е місце. Артем Прима виборов 46-е місце, припустившись чотирьох хиб у стрільбі. Сергій Семенов з трьома промахами посів 53-ю сходинку. Капітан чоловічої збірної України Дмитро Підручний пропустив індивідуальну гонку на Олімпіаді-2018 через хворобу.
Олімпійським чемпіоном серед чоловіків став норвежець Йоганнес Тінгнес Бо. Він припустився по одному промахові на першому і останньому вогневих рубежах, отримавши дві хвилини штрафу, але зумів фінішувати з найкращим результатом – 48 хвилин 3,8 секунди. На 5,5 секунди від переможця відстав Яков Фак зі Словенії, який відстрілявся чисто, але був повільнішим ходом. Австрієць Домінік Ландертінгер виборов «бронзу» (14,2 секунди відставання від лідера). Мартен Фуркад, маючи «золото» Пхьончхана, цього разу не потрапив до трійки призерів, двічі промахнувшись на останньому вогневому, як наслідок – лише 5-е місце.
Сумні традиції санного спорту і гідний виступ єдиного українського скелетоніста
Збірна України провально виступила в естафеті у санному спорті. Олена Шхумова припустилася грубої помилки, Олександр Оболончик і Роман Захарків також показали найгірший результат. Непоганий заїзд продемонстрував лише Антон Дукач, але цього виявилося замало для пристойного підсумкового місця. А першу сходинку в естафеті виборола збірна Німеччини у складі Наталі Гайзенбергер, Йоханнеса Людвіга, Тобіаса Вендля и Тобіаса Арльта. Срібними призерами стали канадці, а бронза у збірної Австрії.
Набагато оптимістичніше наша країна дебютувала на Олімпіаді у скелетоні. Для України скелетон – спорт доволі молодий. Всерйоз ним почали займатися лише кілька років тому. 19-річний Владислав Гераскевич став першим спортсменом, котрий представляє Україну в цьому виді спорту. Він же став ще й наймолодшим представником цієї дисципліни на звітній олімпіаді.
Під час тренувальних заїздів, як і протягом сезону, українець давав зрозуміти всім, що у Пхьончхан він хоч і не приїхав за медалями, але і бути останнім не збирається. Незважаючи на знервованість, яка була у Владислава перед стартом, у першому заїзді він зумів продемонструвати гідний 14-ий результат із часом 51,26 секунди. Після другої спроби наш співвітчизник опустився на 15-у позицію, але водночас зберігає шанси опинитися навіть в десятці кращих. Все залежить від третього заїзду, який повинен бути безпомилковим.
Після двох спроб лідирує кореєць Юн Сун Бін. Представник команди ОАР Микита Трегубов іде на другій сходинці. Трійку замикає латвієць Мартінс Дукурс. Змагання продовжаться у п’ятницю, 16 лютого, коли і будуть розіграні медалі.
Рекорд у ковзанярському спорті
У ковзанярському спорті на дистанції 10 000 метрів серед чоловіків 31-річний канадець нідерландського походження Тед-Ян Блумен установив новий олімпійський рекорд – він подолав дистанцію за 12:39.77 хвилин. Для Блумена це вже друга олімпійська нагорода у Пхьончхані, раніше він виборов «срібло» на дистанції 5 000 м. Срібло у Йорріт Бергсма з Нідерландів. У трійку призерів увійшов 23-річний італієць Нікола Тумолеро, для якого олімпійська нагорода є першою.
Нідерландець Свен Крамер, олімпійський чемпіон Пхьончхана, Сочі та Ванкувера на 5 000 метрів, головний фаворит у цьому виді спорту, став лише шостим (13:01.02).
Екс-українка тріумфувала у фігурному катанні
У змаганнях спортивних пар у фігурному катанні перемогу здобув дует Альона Савченко та Бруно Массо, які представляють Німеччину. Переможці отримали за свою довільну програму від суддів 159.31 бала і загальну суму в 235.90, встановивши світовий рекорд у довільній програмі. Слід додати, що спортсменка українського походження Савченко вже мала олімпійські нагороди, правда, не найвищого гатунку - «бронзу» у Сочі та Ванкувері у парі з Робіном Шолкови. Для Бруно це перша олімпійська медаль. Савченко та Массо випередили китайців Суй Веньцзин – Хань Цун, для яких олімпійське «срібло» є першим у кар’єрі. Дует із Канади Меган Дюамель та Ерік Редфорд став бронзовим призером у парному катанні. Представники збірної України в цьому виді програми участі не брали.
Дві бронзові нагороди у лижних перегонах
Сьогодні лижниці долали дистанцію на 10 кілометрів. Кольори України захищали Марина Анцибор і Тетяна Антипенко. Від спортсменок ніхто не очікував високих результатів, але в порівнянні із попередніми заїздами наші співвітчизниці змогли трохи покращити свої досягнення. Так, Анцибор посіла 46-у позицію, поступившись три хвилини і 18,2 секунди лідеру, Антипенко програла три хвилини 37 секунд та стала 52-ю із 90-ьох атлеток.
Перемогу несподівано отримала норвезька лижниця Рагнхільд Хага. Не можна сказати, що від неї ніхто не очікував входження на подіум. Проте перше місце після провалу на дистанції 15 кілометрів стало приємною несподіванкою. Норвежка залишила за своєю спиною триразову олімпійську чемпіонку зі Швеції Шарлотту Каллу, яка розглядалася як головний претендент на перемогу. Боротьбу ж за третю позицію вели між собою Джессіка Діґгінс, Кріста Пярмякоскі й Маріт Бйорген. Тривалий час на дистанції Діґгінс була лідеркою, але на фініші програла боротьбу двом переслідувачкам. До речі, результат Бйорген і Пярмякоскі виявився ідентичним, тому обидві спортсменки отримали бронзу.
Ковбаснюк у п’ятдесятці, Книш не відібралася на другу спробу
У гірськолижному спорті відбулися змагання серед чоловіків і жінок у гігантському слаломі. Так, за підсумками змагань українець Іван Ковбаснюк став 49-им, програвши переможцю 8,32 секунди. А от пальму першості здобув норвежець Аксель Лунд Свіндаль. Очікувалося, що на дистанції він вестиме боротьбу зі швейцарцем Беатом Фойцом, але його суперник став лише бронзовим призером, програвши 0,18 секунди. А «срібло» здобув ще один норвежець К’єтіль Янсруд.
У жінок українка Ольга Книш після першої спроби показала 53-ий результат, через що не відібралася до вирішального раунду. Лідеру наша співвітчизниця програла 9,89 секунд. Тріумфаторкою змагань стала Мікейла Шиффрін. 25-річна Рагнхільд Мовінкель із Норвегії стала срібною призеркою. Тріійку лідерів замкнула італійка Федеріка Бріньоне.
Ольга Полюк не потрапила до фіналу у фристайлі
У фристайлі українка Ольга Полюк мала непогані шанси, щоб потрапити до фіналу. Але в першій кваліфікації, де відбиралося шість кращих спортсменок, наша співвітчизниця стала лише десятою. Атлетка з України вправно виконала елемент складністю 3.100, але набрала лише 82.21 бали. Втім шанс потрапити до 12 кращих залишався через другу кваліфікацію. Там Ользі Полюк потрібно було ризикувати і грати, як то кажуть, на всі гроші. Полюк спробувала зробити складний стрибок коефіцієнтом 3.750, але під час приземлення впала і отримала лише 55.5 бала.
Через другу кваліфікацію відбиралося знову шість спортсменок. Нашій атлетці зарахували кращий результат із двох стрибків, але він знову став десятим і не дав змоги вийти до фіналу. Таким чином, Ольга посіла 16-у позицію. Комплект нагород спортсменки розіграють завтра.
Перший подіум без американців
Вперше на звітних Олімпійських іграх змагання зі сноубордингу завершилися без тріумфу представників Сполучених Штатів Америки. Навіть більше, американці не потрапили на подіум сноубординг-кросу. Нік Баумгартнер та Мік Дідорф посіли четверту і п’яту позиції відповідно. А от француз П’єр Волтьє повторив свій успіх сочинської Олімпіади, посівши першу сходинку. «Срібло» завоював Джарред Х’юз, а «бронзу» – іспанець Регіно Ернандес.
За підсумками шести змагальних днів лідером медального заліку є Німеччина, у якої дев’ять золотих, дві срібні й чотири бронзові медалі. Норвегія друга з шістьма золотими, сімома срібними і двома бронзовими медалями. Чільну трійку замикають Нідерланди, у яких по п’ять золотих і срібних нагород та дві бронзові.
Богдан Проскуров