Перейти до основного вмісту

Порошенко заявив, що не дасть зупинити розслідування злочинів часів Майдану

20 лютого, 13:33
Фото Миколи Лазаренка

Президент України Петро Порошенко заявив про неприпустимість зупиняти розслідування злочинів часів Євромайдану з 1 березня через недосконалість законів. Про це він сказав на зустрічі з родинами героїв Небесної сотні у суботу, повідомляється на офіційному сайті президента.

«Президент наголосив на неприпустимості зупинки процесу розслідування через недосконалість законів та запевнив, що не допустить цього», – йдеться в повідомленні. 

Порошенко також зазначив, що за його поданням Верховна Рада має прийняти спеціальний закон про заочне правосуддя. Нині його можна розпочати лише проти осіб, які оголошені в міжнародний розшук Інтерполом. «Це не може бути запобіжником того, щоб злочинці ховалися в Росії. Навіть якщо Інтерпол не оголосив Якименко, Захарченко, ми розпочинаємо процедуру суду, докази зібрані, і обвинувачувальний вирок має бути прийнято, бо не лише командири «Беркуту», командири внутрішніх військ, міліції мають нести за це відповідальність, але і той злочинець, хто організував та видав наказ про видачу зброю», — підкреслив Глава держави.

Порошенко додав, що під його особливою увагою є покарання суддів, які «виносили незаконні вироки проти автомайданівців, сприяли катуванню Героїв, які затримувались міліцією».

19 лютого начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що розслідування проваджень щодо злочинів проти активістів Майдану припиняється з 1 березня.

Раніше у Генпрокуратурі неодноразово попереджали про можливість припинення розслідування злочинів проти активістів Майдану зв’язку з передачею цих справ новоствореному Державному бюро розслідувань, оскільки процедура передачі функції слідства від ГПУ ще не прописана законодавчо. У Генпрокуратурі пропонували прописати процедуру передачі справ у перехідних положеннях законопроекту про створення Держбюро розслідувань. Проте депутати не відреагували на ці пропозиції ГПУ. Наступне засідання Верховної Ради відбудеться 15 березня.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.

Повідомлялося, що у справі про розслідування злочинів під час Євромайдану проходять 276 осіб.

 
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати