Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові вшанують пам’ять зв'язкової Коновальця

10 лютого, 14:43

Цими днями у місті Лева відбуватиметься низка заходів пам‘яті Ольги Басараб (1.09. 1889 – 12.02.1924), приурочених до 125-ліття від дня народження Ольги Михайлівни та 90-ліття від дня загибелі.

12 лютого о 12.00 на Янівському кладовищі біля могили зв’язкової полковника Євгена Коновальця відбудеться панахида, на яку організатори запросили учених, громадських діячів, представників міської та обласної влади міста та небайдужих городян. Того ж дня о 15.00 в обласній універсальній науковій бібліотеці, що на проспекті Шевченка, 13, проведуть тематичну конференцію.

Нагадаємо, що Ольга Басараб народилася у селі Підгороддя, що на Івано-Франківщині, у родині громадського діяча  о. Михайла і Савини Левицьких. Все своє коротке життя і сили віддає громадським справам. Опікується пораненими і хворими українськими вояками, розкиданими по шпиталях у Відні, активно працює в Українському жіночому комітеті допомоги пораненим. За подвижницьку працю отримує почесну срібну медаль Червоного Хреста і кілька подяк. Сприяє організації українських військових частин із вояків демобілізованої австрійської армії, допомагає у праці нелегальним робітничим організаціям «Родина» і «Єдність», не стоїть осторонь Української Військової Організації (УВО). Влітку 1923-го приїжджає до Галичини як зв’язкова УВО, щоби встановити контакти з колишніми вояками і створити мережу місцевих організацій. Як член УВО 9 лютого 1924-го заарештована польською поліцією. Через три дні Ольгу знайшли повішеною на вишитому рушнику на ґратах вікна камери…

Земляки пам’ятають Ольгу. У селі Підгороддя є Музей Ольги Басараб з Левицьких. У Львові її ім’ям названо вулицю і шкільний музей. На будинках №3, що на вул. Академіка Романа Кучера, де за польської влади була слідча в’язниця, в якій загинула Ольга, та №34, що на вул. Івана Вишенського, де вона мешкала в 1908–1914 та 1923–1924 рр., встановлено меморіальні дошки, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати