Кожна сьома українка – в зоні ризику!
Голландський фільм «Прокинутися в поганому сні» стимулював наших жінок піти до лікарів
Дуже скромно порівняно з минулими роками (наприклад, добродійною «Сальсою в Рожевому» на майдані Незалежності, коли встановили танцювальний рекорд України), але змістовно, організатори програми «Разом проти раку грудей» нагадали українкам про те, що необхідно самообстежитися, піти до лікаря, щоб зберегти груди. А значить себе. Цього року, про це нагадали показом голландського фільму, переможця престижних кінофестів у жанрі документального кіно «Прокинутися в поганому сні».
Володарі декількох нагород режисери, чоловік і дружина Петра і Пітер Латастери створили емоційне, страшне і водночас щемке кіно про силу людського духу. Глядачам було надано повний доступ до найбільш приватних хвилин сумнівів, мужності та відвертих дискусій про смерть трьох голландських жінок зі страшним діагнозом — рак грудей.
У своєму зверненні до українок творці фільму зазначили: «Для нас великою честю є те, що фільм «Прокинутися в поганому сні» буде показано в Україні. Ми зробили цей фільм, бо багато хто з наших членів родини і друзів страждав від раку молочної залози. У Голландії кожна восьма жінка може захворіти на цю хворобу протягом свого життя. Мабуть така ж ситуація і в Україні».
На сьогодні рак молочної залози — це найпоширеніший вид онкозахворювання серед жінок. Кожна 7-а жінка в Україні перебуває в зоні ризику! Рак грудей є третьою причиною смертності жінок після нещасних випадків і серцево-судинних захворювань. Щоденно 22 жінки в Україні вмирає від цієї хвороби. Понад 8000 смертей на рік! Проте, якщо вони звернуться до лікарів вчасно, на ранній стадії, то в 95% випадків жінки зможуть одужати і зберегти красу.
Латастери вважають, «що по-справжньому гуманне суспільство це те, де люди не лише отримують добру і доступну охорону здоров’я, але й те, де можна знайти розуміння і підтримку з боку суспільства, працедавців і соціального середовища. У голландських групах самодопомоги цей фільм став відправною точкою для терапевтичних сесій із пацієнтами і їх рідними, для яких часто буває важко зрозуміти, що переживає їхня мати або дружина. Жінки їх фільму раді тому, що, попри жахливий період в їхньому житті, вони змогли внести свій внесок до досвіду боротьби з цією підступною хворобою. На жаль Вікі, садівниця, померла в січні цього року, але Інгрід і Сабріна почуваються добре. Це був і залишається дуже важкий період життя для них, але вони знайшли нові сили й упевненість у тому, що вони зможуть упоратися з великими проблемами. І саме це зміцнило стосунки з їхніми чоловіками»...
Показ фільму став частиною серії заходів у рамках добродійної програми «Разом проти раку молочної залози», приуроченої щорічному Всесвітньому місяцеві боротьби з раком грудей, — Pink October («Рожевий Жовтень») і старту міжнародної онлайн-кампанії «Перевір себе» (Check Yourself). Також прем’єра фільму в Україні стала формальним приводом для представлення широкій громадськості нового Посла цієї програми Даші Малахової.