«Державу віддали не в ті руки...»
Сьогодні Україна відзначає День Свободи та Гідності – річницю початку Євромайдану в Україні. Для цього в центрі столиці організовано масові заходи, центральний серед яких – концерт молодих українських груп на Майдані Незалежності.
Рівно 2 роки тому, напередодні саміту ЄС у Вільнюсі, уряд Миколи Азарова призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Активні громадяни вийшли на вулиці міст України, щоб тиснути на владу для підписання даної Угоди. Проте в суспільстві вже давно назріла потреба реформ, до яких не був готовий ані президент Янукович, ані його оточення. Більше того, цього не хотіла сусідня Росія.
Тож чи отримали громадяни те, чого вимагали під час Євомайдану, через 2 роки після його початку? Саме це питання «День» поставив людям, які сьогодні прийшли у центр міста на честь Дня Гідності та Свободи.
Суспільні настрої громадян, мабуть, відобразили сьогоднішні події у центрі Києва. Через погану погоду вдень кількість людей на Хрещатику та Майдані Незалежності була не надто великою. Ті ж, хто прийшов вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні на однойменній алеї, були обурені встановленим кордоном та рамкою металошукача.
«Люди домовлялися зустрітися біля хреста на Інститутській, але дорогу їм перегородили парканом, бо квіти має покладати Президент, - ділиться з «Днем» киянин пан Микола, - Це символічна ознака того, що ситуація в країні повертається в дореволюційний стан. Не лише ці заходи, а й всі інші негаразди в державі списують на війну. Але ж проблема не у війні, а в тому, що у владі змінилися лише обличчя, а її сутність не змінилася. Верховна Рада діє по-старому, прокуратуру та суди не очистили. Представники нашої влади є фінансово забезпеченими, тому тримаються один за одного задля збереження свого статусу. Тож Євромайдан був добрим явищем, але в результаті держава потрапила не в ті руки».
Не задоволений станом країни й інший учасник сьогоднішніх заходів, майданівець з міста Хмельника Вінницької області Микола Михайлюк, який разом із 20 однодумцями приїхав у Київ, щоб віддати честь загиблим героям Небесної сотні. «Майдан Гідності зробив свою роботу – ми скинули Януковича, який знущався над державою, - розповідає пан Микола, - Але революція не закінчилася, бо вимоги Майдану щодо справедливості, правди та відповідальності не виконано. Сьогодні люди гинуть на сході України, корупція не знищена. Люди, які були на сцені Майдану не роблять те, про що їх вимагали. А Петро Порошенко зробив ту саму помилку, яку колись зробив Ющенко, поставивши на старі кадри, в тому числі на Кучму. Думаю, вони його теж підставлять. Але Порошенко мав би ставити на патріотів України».
Проте були серед співрозмовників «Дня» й ті, хто більш спокійно ставиться до ситуації в державі. «Головний позитивний результат Євромайдану – нація зрозуміла, що вона може обєднатися та подолати будь-якого негідника, яку б посаду він не обіймав, - розповідає молодий чоловік Роман, який назвав себе «тиловим учасником» Євромайдану. - Можливо, результатами Революції Гідності скористувалися не ті люди або не так, як ми цього очікували. Це має негативне значення, але не визначальне, адже якщо доведеться подолати цього ворога, люди зможуть зробити і це».
«Завдяки Євромайдану в українців зріс рівень здорового патріотизму – люди стали відчувати себе українцями, - ділиться роздумами із «Днем» киянка Марина, яка із сином-студентом Ростиславом прийшла на алею Небесної сотні, - Відчуття власної національної приналежності – це важливо, адже коли людина любить свою Батьківщину, вона прагне змінювати її на краще. Зараз ми переживаємо складний період в історії держави, але якщо не сьогодні, то завтра зерна посіяні під час Революції Гідності проростуть успіхом нашої держави».
«Безсумнівно, Євромайдан пройшов не дарма, як би сьогоднішні політики не «намагалися» звести нанівець всі його успіхи, - продовжує жінка. - Поки тормозить ці зміни стара корумпована державна система, яка тягне назад та не хоче змінюватися - щось нове впроваджувати завжди важче, аніж «їздити по накатаному». До того ж, наші політики люблять підміняти поняття та списувати всі свої недопрацювання на війну або щось інше, а будь-який протестний рух називають «дестабілізацією ситуації в країні». Багато людей вірять у це - українці достатньо терпима та мирна нація, тому ми йдемо на компроміс із верхівкою з надією на мирне впровадження змін».
Проте найбільш оптимістично на ситуацію дивляться, яким би це не здавалося дивним, колишні росіяни, а зараз кияни Андрій та Ірина. Подружжя багато років тому переїхало з Петербургу до Криму, підтримували там Євромайдан, але в травні 2014 року виїхало з окупованої території на вільні українські землі. «Повільно, але вірно ми, мабуть, рухаємося у правильному напрямку. Країна позбувається радянськості і знищує «істуканів» СРСР, які стояли по всій країні, в тому числі в Києві, - ділиться подружжя, - Звичайно, хотілося б більш швидких та радикальних змін, але швидко, на жаль, не виходить. Тим не менш, результат на лице – країна оживає та починає відроджуватися. Окрім цього, в цивілізованому світі революційні методи не діють – потрібен повільний еволюційний шлях реформ». «Ми сподіваємося на успіх України, бо зараз після російської окупації Криму нам без домівки та роботи доводиться виховувати двох маленьких дітей», - завершують колишні росіяни, а зараз – патріоти України.
Тож, як бачимо, співрозмовники «Дня», маючи різні погляди, зійшлись в одному – Євромадан, а згодом Революція Гідності, змінив головне – свідомість громадян. Що йому не вдалося остаточно – змінити державну систему. Проте саме українці є головним рушієм цього процесу, який, вочевидь, не завершився.
ГОЛОС З FACEBOOK
ЖЕСТЬ!Концерт влади зірвали, а люди захопили сцену.Люди, які зібралися на Майдані Незалежності освистали усіх виступа...
Posted by Сергій Мельниченко on 21 листопад 2015 р.
На Майдане в Киеве люди прорвались через ограду, сорвали концерт и захватили сценуОхрана не применяла силу к участника...
Posted by ЄвроМайдан – EuroMaydan on 21 листопад 2015 р.