«Щось нове» від 19 ілюстраторів
Нарешті період зимових свят позаду: державні установи повертаються до звичного графіку, в магазинах завершуються розпродажі, люди провідали і привітали усіх, кого хотіли і навіть більше. А 19 українських ілюстраторів буквально за пару тижнів 2019-го встигли намалювати «щось нове» і днями представили це в просторі Orthodox на виставці, що так і називається. Організував подію клуб ілюстраторів Pictoric.
«Вирішили розпочати сезон з робіт, створених одразу після Нового року. Попросили ілюстраторів трошки напружитися після свят, щоб був якийсь «свіжачок», — з усмішкою пояснює задум Олег ГРИЩЕНКО, співкуратор Pictoric. — Не було жодних тематичних обмежень, кожен малював так, як лежало на душі».
Сам Олег представив графічну серію «У полях». На невеликих малюнках тушшю чорні фігурки вигинаються, перевертаються, потягуються, наче розтікаючись серед квітів. Автор каже, що подібні роботи створював і торік, йому цікаві такі експерименти із зображенням людей.
ЗА КИТАЙСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ 2019-ГО, НОВИЙ РІК НАСТАНЕ 5 ЛЮТОГО, ТОДІ СИМВОЛ РОКУ — ГРІЗНИЙ ТИГР — ПОСТУПИТЬСЯ МІСЦЕМ СВИНЦІ. ВЛАСНЕ, ЦЕ ВІДОБРАЖАЄ МАЛЮНОК ЮЛІЇ ТВЕРІТІНОЇ, ЯКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ В КИТАЙСЬКОМУ МІСТІ СУДЖОУ
Художник Ілля УГНІВЕНКО показав роботу в техніці монотипії, коли малюють на гладенькій поверхні, що не поглинає фарбу. На малюнку — трохи сумне, у чомусь зворушливе створіння з двома обличчями, яке складається з чотирьох шматочків. Автор жартома називає його «людиною-батоном». Ідея виникла минулого року, коли Ілля брав участь у глобальному флешмобі Inktober (у назві поєднуються два слова англійською, «ink» і «October», тобто «чорнило» та «жовтень»). Ініціативу започаткував 2009 року художник Джейк Паркер, суть така: учасники щодня в жовтні мають створювати малюнок від руки, насамперед чорнилом, і викладати його в соцмережі з хештегом #inktober.
ЦИХ «СТИЛЯГ» НАМАЛЮВАЛА АННА АНДРЄЄВА, ЯКА ОСТАННІМ ЧАСОМ ПРАЦЮЄ У СФЕРІ КОМП’ЮТЕРНИХ ІГОР, ТАКОЖ Є ПОСТІЙНОЮ УЧАСНИЦЕЮ КЛУБУ PICTORIC
«Зараз вирішив поекспериментувати і подивитись, якою буде така робота в техніці монотипії. Цей ескіз точно виглядає краще в монотипії, ніж як гравюра, яку робив торік, тому результатом цілком задоволений, — ділиться Ілля Угнівенко. — Тільки треба попрацювати з кольором, зробити не монотонну, а багатошарову монотипію, подумати над новими композиціями — ускладнити рішення технічно».
Образ «людини-батона» народився з однієї з тем минулорічного Inktober. На початку флешмобу публікується перелік «ключових слів» на кожен день (хоча, звісно, не обов’язково суворо йому слідувати), і одним із них було «slice», тобто «шматок», «скибка». Іллі подобається малювати харизматичні обличчя, і він вирішив так подати цей мотив.
ВИГАДЛИВЕ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ СТОЛІВ І ЛЮДЕЙ У РОБОТІ АНАСТАСІЇ ШОЛІК
Загалом на виставці багато різних технік, хтось малював від руки, хтось — на комп’ютері, є серії та одиночні роботи. «Це як нова колекція трендів на наступний рік від наших ілюстраторів, — зазначає Олег Грищенко. — Втім, важко виділити якісь тренди в ілюстрації, бо це широка тема, як, наприклад, живопис. Кожен шукає спосіб, як йому приємно та цікаво працювати. А ми намагаємось зробити так, щоб ілюстрація була твором мистецтва, самодостатньою річчю, не прив’язаною до конкретних проектів, замовлень тощо».
Побачити «Щось нове» від ілюстраторів можна до середини лютого.