Перейти к основному содержанию

СПРАГА

«Водомісткість» українських громадян порівняно з минулим роком зросла на 50 відсотків
27 июня, 00:00


За даними МінНС, з початку літа купання закінчилося трагедією для 110 чоловік, 26 з яких — діти. А тільки за минулий тиждень, коли з урахуванням спекотної погоди всіх особливо спокушала прохолодна вода в озерах і річках, загинуло 58 чоловік. Хоч статистика у лікарів менш сумна, їхні дані також не обнадiюють. За минулий тиждень в Лікарнi швидкої допомоги було поставлено 16 діагнозів «тепловий удар».

Схоже, це тільки початок, оскільки синоптики кажуть, що до 4 липня погода кардинально не зміниться. Хоча не виключено, що західний циклон розрядить розпечену обстановку шквальними вітрами та зливами. З урахуванням цього Міністерству з надзвичайних ситуацій варто б було запровадити спеціальне управління зі спеки, тому що її настання, як свідчать цифри, вже саме по собі тривожний дзвінок.

Зате надтепла погода істотно поліпшує матеріальне благополуччя підприємств, що торгують прохолоджувальними напоями і морозивом. Перший заступник начальника головного управління продуктових ресурсів і торгівлі Міськадміністрації Олександр Шкiлевич говорить, що «водомісткість» українських громадян явно зросла — на 50% порівняно з минулим роком. Перевагу в основному віддають продукції вітчизняного виробника, наприклад, заводу «Росинка» з його народним напоєм — квасом, «Орлану» та «Оболоні». Цим виробникам на сьогоднішній день вдалося «відкинути» іміджмейкерові «Кока-Колу», «Фанту» і «Спрайт» аж на четверте місце «хіт-параду». Істотно зріс за останні дні і виторг у молочних магазинах — холодний кефір і молоко, як тут говорять, «йде просто на ура».

Щоправда, те, що радять вживати в ці дні лікарі, не завжди співпадає з тим, чому віддають перевагу городяни. Завідувач кафедри гігієни харчування Національного медичного університету ім. Богомольця Віктор Ципріян говорить, що в спекотну погоду найкраще вгамовувати спрагу мінеральною водою (їй, за спостереженнями, віддають меншу перевагу, ніж солодкій). «Мінералка» за рахунок великого вмісту в ній солей утримує воду в крові і сповільнює подальше настання спраги, на відміну від дистильованої і прісної. Лимонад же залишає солодкий присмак, який тут же провокує повторне водопиття. Крім цього, лікарі радять у спекотні дні пити маленькими ковтками, вживати якомога більше фруктів та овочів і не вгамовувати спрагу алкогольними напоями — вони сприяють обезводненню організму і згущенню крові. Також потрібно враховувати i власні діагнози, адже патологія серцево-судинної системи і ниркова недостатність істотно обмежують кількість рідини, яку можна вживати на день. За нормою для здорової людини її розраховують як 30 мл на кілограм ваги.

Але все ж такі побічні ефекти сонячної агресії ніщо порівняно з болем від опіків. У середньому за літо у Києві із скаргами на них до лікарів звертається близько 100 чоловік. Скільки людей лікує опіки народними засобами в стилі кефір-сметана (їх використовувати, до речі, лікарі не радять, оскільки ті тільки подразнюють пошкоджену шкіру), можна тільки здогадуватися. Незважаючи на довгі і нудні повчання про те, що нокауту від сонця можна уникнути, якщо ходити в головному уборі, «пляжитися» тільки до 11 години і після 17, переважна більшість із завидною постійністю цього не дотримується. Зовсім туго доводиться «волохатим». Власниця ньюфаунленда Ірина Вороніна розповідає, що її чотириногий друг просто вимушений цілими днями сидіти вдома. Прогулянка вже кілька разів закінчувалася для нього найсправжнiсiнькою непритомністю, від якої він відходив майже годину.

Зате для комарів зараз найблагодатнiша пора. Під час дощів личинки набухали, а з потеплінням всі дружно ожили. Накопичення комариних сімейств можна побачити навіть на станціях метро. Рейди з їх витравлення зараз не такі популярні, як у минулі часи, не вистачає і коштів на усунення мінібасейнів у підвалах будинків, що провокує розмноження комах.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать