Перейти к основному содержанию

Панорама дня Путін «об’єднав» білоруську опозицію та офiцiйну владу

27 июня, 00:00

Хоч остання заява Путіна була значно м’якшою, ніж попередня, яка пролунала два тижнi тому, проте білоруський істеблішмент не обминув нагоди виявити свій патріотизм. Російський лідер цього разу вже не говорив, «до чого всі розмови про суверенну державу, територіальну цілісність, право вето на всі ухвали». Проте заявив, що Москва прагне об’єднання, подібного до Євросоюзу. Путін вкотре нагадав, що білоруська економіка — це лише 3% від російської, а тому російський президент не може збагнути, навіщо Білорусь виступає за створення «союзного парламенту з дуже широкими повноваженнями і з незрозумілими механізмами реалізації». Першою свою критику російській інтеграційній політиці висловила білоруська опозиція. Не змусили на себе чекати й гнівні заяви представників офіційних білоруських властей. Такої одностайності в поглядах опозиції та влади, схоже, Білорусь не пам’ятає з часів обрання президентом країни Олександра Лукашенка. Ходять чутки, що Олександр Григорович навіть спробує піти на контакт з опозиціонерами. Незрозуміло поки що, навіщо: або спробувати з їхньою допомогою довести Москві свою правоту і зрештою з деякими корективами погодитися з путінськими доказами (тільки на таке опозиція навряд чи піде), або ж зробити хід конем і різко змінити зовнішньополітичний вектор Мінська, досі спрямований в східному напрямку (тільки важко уявити Лукашенка прозахідним політиком).

— Як, на вашу думку, має поводитися Лукашенко у ситуації, що склалася?

— Я не хочу давати поради цій людині. Він не керується ані здоровим розумом, ані бажанням зробити добро людям, а тільки одним принципом — жадоба влади. Він хоче просто правити, але це у нього дуже погано виходить. Економічні показники країни, гіперінфляція, самоізоляція — головне підтвердження цього. Давати поради людині, яка зневажила всі демократичні норми, — це, пробачте, неетично, я себе поважати перестану.

— Як ви ставитеся до Союзу з Росією?

— Союз — надумана структура. Білоруси завжди добре ставилися до росіян. Між нашими народами немає жодних протиріч. Нам потрібен тільки нормальний економічний союз і тісна взаємодія. Не треба Білорусі в Азію, треба, навпаки, тягнути Росію в Європу. Білорусь і так європейська країна, як і Україна. У нас такої проблеми немає, Росія ж — напівазійська держава, яку зараз більше потягнуло в Європу. Це хороші та приємні процеси.

— Чи стане білоруський досвід уроком для тих українських політиків, які хочуть, щоб Україна йшла в Європу разом з Росією?

— Україна — велика європейська країна. У неї достатньо грамотних політиків. У ній дедалі більше дотримуються демократичних норм. Є діалог влади та опозиції, я радію її успіхам. Україна заслуговує на те, щоб її люди жили заможно. Найближчим часом, думаю, так і буде.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать